Zavřít reklamu

Ti, kteří mají to štěstí žít v některém ze států, kde se nacházejí Apple Story, vědí, že se v případě nejasností či problémů mohou bez obav obrátit na některého z tamních proškolených a ochotných zaměstnanců. Vzhledem k tomu, o jak psychicky náročnou práci jde, by vás možná mohlo napadnout, že pracovníci na pozici Apple Genius dostávají odpovídající plat. Pravda je ale úplně jiná.

Zaměstnanci, kteří na pozici Genius pracují, dospěli k této volbě na základě přesvědčení, že dokáží zákazníkům pomoci tím, že jim prodají některé z jablečných zařízení. Zatímco provize z prodeje jsou v řadě maloobchodních prodejen samozřejmostí, u Applu je to trochu jinak. Úkolem zaměstnanců jablečných prodejen je skutečně pomáhat a asistovat zákazníkům, ne jim jen zkrátka prodat zboží. Podle deníku The Guardian jsou ale platy pracovníků v Apple Stores někdy až podprůměrné.

Peníze ale nejsou hlavním důvodem toho, proč se lidé tak vehementně na tyto pozice hlásí. Apple jim totiž poskytuje jakousi nehmotnou přidanou hodnotu:“K získání pozice v oblasti prodeje dnes musíte absolvovat šest až osm pohovorů, včetně interview s člověkem, který řídí celý místní trh. Když je pak uchazeč skutečně přijat, vnímá své členství v týmu jako čest, a tým ho respektuje od prvního dne,“ vysvětluje Ron Johnson, který stál kdysi u zrodu Apple Stores.

Nově přijatí zaměstnanci jsou při svém prvním dni v práci uvítáni vřelým potleskem ze strany ostatních – je to odměna za úspěšné absolvování náročného kolečka pohovorů. Pracovníci jsou vedeni zejména k tomu, aby byli zákazníkům co nejvíce nápomocni, a aby byli dostatečně empatičtí. Důvodem je to, že jejich hlavním posláním je pomoc, nikoliv prodej. Výsledkem je, že se návštěvníci Apple Stores mohou spolehnout na to, že se jim zde dostane odpovídající pomoci i odpovědi na každou otázku, týkající se jejich jablečného zařízení. Nemusí se zároveň obávat, že jim namísto řešení problému bude nabídnut prodej dalšího produktu. Na druhou stranu je to právě spokojený zákazník, který se do Applu vrátí, aby si pořídil další iZařízení do sbírky.

Apple Store Employees zdroj MacRumors
Všichni zaměstnanci Apple Stores jsou si rovni, jen někteří jsou si rovnější.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.