Zavřít reklamu

Podsvícení klávesnice je u Maců funkcí, na kterou osobně nedám dopustit. Na tuto funkci jsem si opravdu velice navykl a občas mívám problém, když musím pracovat s klávesnicí, která podsvícením nedisponuje. Na Macu je mi úplně jedno, jestli pracuji ve dne nebo v noci – vždy totiž na klávesnici perfektně vidím a nemusím poslepu hledat nějaký symbol. Podsvícení si samozřejmě ukrajuje kus z výdrže vaší baterie, naštěstí však i na tohle Apple myslel a přidal do macOS funkci, která dokáže podsvícení klávesnice po určité době nečinnosti vypnout. Jak tuto funkci nastavit?

Jak nechat Mac automaticky vypínat podsvícení klávesnice

Na našem MacBooku přejdeme do Předvoleb systému. Učiníme tak kliknutím na Apple logo v levém horním rohu obrazovky, kde z rozbalovací nabídky vybereme možnost Předvolby systému… V novém okně, které se zobrazí, rozklikneme možnost Klávesnice. Po přepnutí do nového okna se ujistíme, že se v horním menu nacházíme v záložce Klávesnice. Poté stačí zaškrtnout možnost Vypnout podsvícení klávesnice po xx s nečinnosti. Nezapomeňte si samozřejmě nastavit dobu, po jaké se podsvícení vypne.

Umístění této možnosti může být lehce matoucí, jelikož já osobně bych čekal, že když se jedná o funkci pro Úsporu energie, tak bude zobrazena ve stejnojmenné záložce v předvolbách systému. Tak jako tak, po aktivaci vypnutí podsvícení klávesnice po nečinnosti můžete získat pár minut aktivního provozu na baterii navíc.

macbook_keyboard_backlight_Fb

 

Dnes nejčtenější

.