Zavřít reklamu

Již nespočetněkrát se mi stalo, že jsem si doma někam položil iPhone, a poté jsem jej nemohl najít. Určitě v tomto případě nejsem jediný. Většinou po tomto kroku začíná panika, jelikož si začneme myslet, že jsme iPhone někde ztratili a nebo nechali. Většinou tomu ale tak není a iPhone se nám po nějaké době podaří najít. Proč si ale práci neulehčit a nechat za nás Siri, aby iPhone našla? Jedná se o velice jednoduchý postup a v dnešním návodu si ukážeme, jak na to.

Nechte si pomocí Siri najít iPhone

Aktivujte na dalším vašem zařízení hlasovou asistentku Siri (buď pomocí hlasového příkazu „Hey Siri“ a nebo pomocí příslušného tlačítka na vašem iPhonu). Poté řekněte příkaz „Find my iPhone“. Pokud máte více iPhonů, tak si musíte z menu zvolit, který z nich chcete najít. Poté stačí tlačítkem Confirm potvrdit, že souhlasíte s přehráním zvuku na hledaném iPhonu. Jakmile tuto akci potvrdíte, tak se během několika sekund začne z hledaného iPhonu ozývat hlasitý zvuk připomínající sirénu. V případě, že se vám pomocí tohoto kroku nepodaří váš iPhone najít, tak vám Siri nabídne využít aplikaci Find My iPhone (Najít iPhone), ve kterém se vám zobrazí jeho přesná lokace vyobrazená na mapě. Siréna bude hrát na hledaném iPhonu do té doby, dokud na něm někdo neprovede nějakou akci, či dokud nesmažete notifikaci, která se zobrazí.

Abyste mohli tuto funkci využít, tak samozřejmě musíte vlastnit jiné jablečné zařízení vedené pod stejným účtem Apple ID. Ke spuštění výstrahy můžete využít například druhý (pracovní) iPhone, iPad či Apple Watch. Pevně však věřím, že svého jablečného miláčka nikdy neztratíte.

siri iphone
Zdroj: apple.com

Související články

Dnes nejčtenější