Zavřít reklamu

I když se pomalu dostáváme do bezdrátové doby, ještě stále většina z nás používá k přenosu dat či k nabíjení našich zařízení klasický kabel. Zde nastává první problém – někteří zastánci jablečné společnosti si stěžují na kvalitu originálních kabelů, které jsou dodávány k zařízením. Osobně problém s originálními kabely nemám a vlastně jsem ani nikdy neměl, ale velké spoustě lidí se začal kabel odizolovávat před samotnou koncovkou a nebo jednoduše přestal fungovat. Někteří výrobci se pokusili tohoto nedostatku využít a navzájem se předhánějí v tom, kdo udělá odolnější kabel. V dnešní recenzi se tedy podíváme na vysoce odolné, silikonové kabely od společnosti hoco.

Odolný, silikonový, 3v1 a další

Přesně tohle jsou názvy, kterými se dají kabely nejlépe vystihnout. Začneme tedy postupně. Slovo odolný jsem vybral především kvůli tomu, že se jedná o kabely vyrobené ze silikonu. Silikon je velice ohebný a všeobecně, když jsem kabel vzal poprvé do mých rukou, tak jsem cítil (v dobrém slova smyslu) zvláštní pocit. Kabely v ruce opravdu působí velice odolně a pružně. Zároveň se kabely jen tak nezačnou zamotávat, jelikož si drží svůj tvar. Možná vás zaujala vlastnost 3v1, kterou ihned objasním. Pokud se totiž rozhodnete jeden z recenzovaných kabelů zakoupit, tak vám nepřijde pouze kabel se jednou koncovkou. Dostanete totiž kabel, který má koncovky hned tři. K dispozici je Lightning koncovka, USB-C koncovka a pro ostatní zařízení nesmí chybět microUSB koncovka. Druhý kabel je klasický Lightning kabel, který vás taktéž ohromí silikonovým provedením a odolností.

Kabel 3v1:

Klasický Lightning kabel:

Oficiální specifikace

Kabel 3v1 je dlouhý 1,2m a klasický Lightning je o 20 cm kratší. Oba kabely neváží více, než pouhých 32 gramů. Na vnějšek byl doopravdy použitý nezávadný silikon, pod izolací se nachází kvalitní vodiče, které přenesou proud až 2,4 A – bez problému tedy můžete i tyto kabely využít k rychlému nabíjení. Kabely se dále chlubí tím, že vydrží i extrémní teploty. Rozmezí -50 stupňů až 250 stupňů Celsia pro ně není žádný problém. Zároveň jsou odolné proti ohni a samozřejmě proti roztržení. Jak už jsem psal v odstavci výše, tak jeden z kabelů disponuje třemi koncovkami. Dávejte si ale pozor, jelikož přenos dat a nabíjení podporuje pouze Lightning koncovka. USB-C a microUSB koncovky slouží pouze pro nabíjení.

Balení

Balení je u obou případech naprosto jednoduché a nenajdete v něm nic, co by vás překvapilo. Krabičky, ve které se kabely nachází, jsou pestrobarevné – 3v1 má žluté balení, kdežto klasický modré. Na přední straně se nachází vyobrazený kabel a veškeré přednosti, kterými kabely disponují. Na zadní straně se poté nachází certifikáty a oficiální specifikace kabelů. Po otevření krabičky stačí jednoduše vytáhnout průhlednou plastovou přenosku, ve které se nachází samotný kabel. Manuál či nějaké propagační materiály byste v tomto balení hledali marně.

Balení 3v1 kabelu:

Balení klasického Lightning kabelu:

Osobní zkušenost

Kabel 3v1 je doopravdy velice zajímavý. Ze začátku jsem si nedovedl představit, jak by se takový kabel dal využít, ale jakmile jsem si jej poprvé vyzkoušel, tak jsem na to přišel. Většina z nás nabíjí naše telefony či jiná zařízení v posteli, popřípadě na nočním stolku. U postele většinou není k dispozici tolik zásuvek, abyste najednou nabíjeli dvě zařízení a zároveň měli zapnutou noční lampičku. A přesně tento problém řeší tento kabel. Stačí jej zapojit do sítě pomocí adaptéru a ihned můžete nabíjet až tři různá zařízení, zaberete při tom ale pouze jednu zásuvku. Do druhé zásuvky poté můžete jednoduše zapojit noční lampičku, aniž byste ji před spaním museli vypojovat ze sítě kvůli tomu, abyste místo ní zapojili druhý adaptér pro nabití druhého zařízení.

3v1_kabel_fb

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na kabely hoco. uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsasilicone„. Kód je platný do 4. prosince 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Závěr

Pokud hledáte kvalitní, odolné a multifunkční kabely nejen pro vaše Apple zařízení, tak jste nyní narazili na zlatý důl. 3v1 silikonový kabel od společnosti hoco. disponuje hned třemi různými konektory, díky kterým můžete jednoduše nabíjet vaše zařízení. Pokud však máte zájem o klasický, velice odolný Lightning kabel, můžete sáhnout po kabelu druhém, který má koncovku jen jednu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou kabely opravdu velice odolné a i kdybyste chtěli, tak je jen tak neponičíte. Snad jsem vás o kvalitě kabelů přesvědčil. Pokud vás zaujaly, můžete je zakoupit z odkazu níže:

Odolné silikonové kabely hoco. můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna

hoco_3v1_kabel1
3v1_kabel_fb

Dnes nejčtenější

.