Zavřít reklamu

Zatímco na Českou republiku, která je v bezkontaktních platbách světovou velmocí, Apple se spuštěním Apple Pay stále zapomíná, jeho uživatelé v dalekém Kazachstánu si již skrze Apple Pay pohodlně zaplatí. Stejně jako v Belgii totiž došlo k jeho spuštění dnes. 

Podle informací z kazachstánských médií zatím podporuje tuto službu banka ForteBank, další by se však měly postupně přidat v následujících dnech či týdnech. Aby banka novinku řádně zpropagovala, začala svým klientům, kteří začnou Apple Pay využívat, nabízet časově omezenou akci ve formě vrácení peněz za nákup v rychlém občerstvení Burger King, který bude zaplacen právě přes Apple Pay. 

Kazachstán se tak stává 31. zemí na světě, ve které si bez problému iPhonem či Apple Watch u obchodníka zaplatíte. Řadí se tak například mezi Velkou Británii, USA, Kanadu, Austrálii, Čínu, Singapur, Švýcarsko, Francii, Japonsko, Španělsko, Itálii, Švdésko, Finsko, Dánsko, Rusko, Nový Zéland, Brazílii, Polsko, Irsko, Ukrajinu či Belgii. V dohledné době by se mělo do seznamu přidat i Německo a Saúdská Arábie. 

Zdá se vám příchod Apple Pay do Kazachstánu neuvěřitelný? Přiznáváme, že nám taky. Přestože má Kazachstán 34x větší rozlohu než Česká republika a žije v něm více než 18 milionů lidí, v žebříčcích zemí, které nejvíce využívají bezkontaktní platby, byste jej hledali marně. Naopak Českou republiku byste v nich nalezli vždy na špici či nejhůře třetím místě. Bohužel nám však nezbývá nic jiného než doufat, že se Apple brzy smiluje i nad naší zemí. Podle bank se k tomu již schylovalo několikrát, výsledek však vidíme sami. 

apple pay fb

Související články

Dnes nejčtenější

.