Zavřít reklamu

Služba Apple Pay sklízí úspěch již od svého spuštění v roce 2014, kdy poprvé spatřila světlo světa ve Spojených státech. Od té doby se rozšířila do nejrůznějších koutů světa a rozhodně v tom nehodlá polevit. Apple Pay se nyní chystá prosadit taktéž v Belgii, kde dle tamních médií odstartuje svůj provoz již zítra. Čerstvá zpráva ze země tulipánů a čokolády tvrdí, že největší belgická banka, BNP Paribas Fortis, bude výhradním partnerem při zahájení provozu služby v zemi. Banka dosud nabízí především nejrůznější kreditní a debetní karty, mezi kterými pochopitelně nalezneme Visu nebo MasterCard.

Již v minulosti jste se mohli na našem webu dočíst, že služba nevyhnutelně míří do Belgie. Ta se díky tomu stane 30. zemí světa, která podporuje Apple Pay. Dokonce ještě v letošním roce by platební metoda měla být zpřístupněna pro německé spotřebitele, což výslovně potvrdil výkonný ředitel jablečné společnosti, Tim Cook. Jako další zemi v hledáčku Applu je Saudská Arábie, jejíž občané by se taktéž měli dočkat co nevidět.

Jak je na tom Česká republika? Těžko říci. Všechny přední české banky jsou již nyní na příchod Apple Pay maximálně připraveny a už jen čekají na zelenou od Applu. Ten však údajně start již několikrát odložil, takže nyní v tuto chvíli příliš jasno v tom, kdy ke spuštění služby v našich luzích a hájích dojde. Doufejme však, že se dočkáme brzy.

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.