Zavřít reklamu

Umělá inteligence hraje v dnešním světě čím dál důležitější roli, což potvrzují i výrobci smartphonů, kteří se jí snaží mílovými kroky posouvat kupředu. Skvělým příkladem jsou jejich umělé asistentky, které jsou schopny zvládat takové věci, o kterých by se nám ještě před pár lety ani nesnilo. I ony se však čas od času dopustí chyby. Své o tom ví i Siri, jejíž nejnovější přešlap baví celý svět.

Ještě do včerejšího večera si umělá asistentka Applu myslela, že prezident USA, Donald Trump, vypadá jako penis. Její uživatelé si totiž všimli toho, že při dotazu na Trumpův věk nabídla Siri krom další spousty informací i fotografii, na které však byl místo amerického prezidenta vyfotografovaný právě mužský úd. Ten byl ale krátce po nahlášení problému nahrazen opět podobiznou Donalda Trumpa. Wikipedie, ze které Siri čerpá informace, celý problém vysvětlila tak, že prezidentovu fotku za přirození vyměnila skupina vtipálků, která je v tuto chvíli již zablokovaná. 

donaldtrumpsiri

Není to poprvé, co si Siri připsala velmi úsměvný přešlap. Mnozí z vás si jistě vzpomenou na situaci, kdy jako bulharskou národní hymnu označovala letní hit Despacito. I tato chyba však byla rychle napravena a Siri již název hymny dobře zná. Ale kdo ví, třeba si na nás brzy přichystá další vtípek, kterým rozesměje celý svět.

sirihed.0

Související články

Dnes nejčtenější

.