Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Z 80% je mě schopen iPad nahradit počítač. Na ten zbytek ten počítač potřebuji.

  mirek77 se hlásí jako další, komu ipad nedokáže nahradit počítač

  Pokud nejste IT specialista nebo fotograf/grafik/editor videa/ tak ano. Na domácí použití, plus kancelářská agenda, tam na 100%. Počítač s Windows pouze v pracovní době, kdy potřebuji mít develop tooly co na tablet nejsou, navíc nejsem kompatibilní s vyvíjenou aplikaci. Jinak na schůzky, úpravu ms office dokumentu, mailu a podobně ideální zařízení. Taktéž media. Ale samozřejmě beru to, že ne každému to vyhovuje. Včetně workflow, které se od kompu dost liší.

  Kupil som si pred rokom iPad Pro 12.9 a snazil sa nim nahradit pc ale je naozaj vela oblasti, kde sa to neda. Hlavny dovod kupi bol uprava raw fotiek zo zrkadlovky , samozrejme len family fotiek. A to celkom ide, sice s nejakymi ustupkami ale za to celkom rychly a pohodlny proces vyvolavania. Ale ako celkova nahrada PC urcite nie.

  Se vším souhlasím s výhradou že se s nim nedá dobře pracovat v posteli. Přesně naopak je toto jediná obrovská výhoda iPadu (tabletu). Pokud vám, jako mě stačí text ťukat jedním prstem, tak si vleže opřu iPad o břicho přidržuji levou rukou a pravou “datluji” nebo kreslím. Takhle to vydržím celý den :-). A pak na něm celý večer čtu knížky. Na to je nepřekonatelný.
  Samozřejmě mě hodně chybí možnost stahovat a ukládat soubory na externí disky, ale po postupném přijetí iOS u bank a státních úřadů, už na něm vleže a polosedě spravují celou firmu.

  Pokud nejste grafik nebo editor videa úplně v pohodě zvládá 90% agendy. Maily, M/S Office, SSH, port fowrdandig, RDP, běžná adresářová struktura na iCloud, Skype, mind mapy. Na hrubou práci komp s Windows, neb na Oracle chybí develop tooly, co se tyče úpravy dokumentů, prezentaci, komunikace a poznámek, 10.5 to zvládá bravurně. Samozřejmě s klávesnici. Myš nahrazuje dotykový displej.

  … no, ale pak tu jsou věci, ve kterých zase počítač nemůže konkurovat iPadu Pro. Například čtení knih nebo kreslení. Jestli jsem například kreslíř, který rád čte, rád si občas pustí film, poslechne muziku a vyřizuje běžnou počítačovou agendu, pak mi iPad nejen že nahradí počítač, ale dokonce poskytne víc. Vůbec nemluvím o velké skupině lidí, kteří na počítači pouze vyřizují emaily, čtou zprávy a prohlíží fotky. Tvrzení, že iPad Pro nahradí počítač je tudíž z mého pohledu pravdivé. Stejně tak tvrzení, že počítač může nahradit iPad Pro je pravdivé. Ve finále je to pouze o tom, co potřebuju, co mi vyhovuje, co chci a na co mám prostředky.

  Mám dotaz na autora článku:

  Známe Affinity Photo?
  Známe Affinity Designer?
  Známe LumaFusion?

  Tak až budeme znát….. potom pišme nějaké články o tom, že něco nejde.

  Místo toho aby se Apple snažil udělat App Store pro ipad, tak by dávalo větší smysl propojit iOS a Mac App Store . iPad podle mně nenahradí MAC nikdy a představa, že budu místo Macu používat iPad je poměrně děsivá…..

Vložte vlastní komentář

celý text