Zavřít reklamu

Další týden, další patentová přihláška. Americký patentový úřad zveřejnil nový patent Applu, jenž nese název „Offline osobní asistent“. To jednoznačně u leckoho evokuje myšlenku na možnost použití Siri v offline režimu. Určité úkony požadované uživatelem by tak časem mohla zvládnout Siri kdykoliv. V současné době Siri funguje tak, že požadavek uživatele je odeslán na servery Applu a překonvertován na text, patřičná reakce je poté odeslána zpět do iOS zařízení.

Tento proces by se tak mohl po případné realizaci zapsaného patentu změnit. Současné modely iPhonu a iPadu nemají dostatečný výkon, který by rozpoznal řeč a na základě toho provedl úkon v iOS zařízení. S využitím modulů pro zpracování přirozeného jazyka a řeči by tak časem mohla odpadnout nutnost internetového připojení. Vzhledem k tomu, že čipové sady řady A jsou navrženy společností Apple a obsahují nástroje pro umělou inteligenci, je možné, že v dohledné době bychom se něčeho podobného mohli dočkat.

Siri v offline režimu si možná brzy užijeme i na iPhonu XR:

Dokonce se zdá, že i kdyby byla schopná Siri pracovat offline a zároveň bylo dostupné připojení k internetu, požadavek uživatele by mohl být i tak odeslán na servery Applu. Systém by porovnal výsledky ze zařízení a serverů Applu, poté by aplikoval tu lepší variantu. Díky tomu by tak mohla být asistentka opět o něco chytřejší.

siri

Související články

Dnes nejčtenější

.