Zavřít reklamu

Máte podezření, že se váš Mac či MacBook při zátěži přehřívá? Chcete si informativně čas od času zkontrolovat teplotu procesoru? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto položených otázek odpověděli slovíčkem „ano“, tak jste tady dnes naprosto správně. V dnešním návodu si ukážeme, jak na vašem macOS zařízení jednoduše zobrazit teplotu procesoru. A nejen to – kromě teploty procesoru si taktéž můžete velice jednoduše nechat zobrazit i frekvenci a využití procesoru, včetně výkonu, který Mac momentálně odebírá. Jak tedy na to?

Jak v macOS zobrazit teplotu procesoru a nejen to

V macOS bohužel nativně neexistuje žádná možnost, pomocí které byste si mohli teplotu procesoru či jiné, výše zmíněné informace, zobrazit. Proto musíme sáhnout po aplikaci třetí strany. Těch je k dispozici vcelku dost, avšak nejsympatičtější ze všech odzkoušených mi přišla aplikace přímo od Intelu, konkrétně s názvem Intel Power Gadget. Tuto aplikace stáhnete zcela zdarma ze stránek Intelu a nebo stačí kliknout na tento odkaz. Na webové stránce poté klikneme na tlačítko Intel Power Gadget for Mac pod nadpisem Download. Jakmile se balíček stáhne, tak jej stačí klasicky nainstalovat. Při instalaci se může zobrazit notifikace, která po vás bude požadovat povolení – jednoduše stačí potvrdit. Po instalaci už pouze stačí aplikaci Intel Power Gadget spustit, například ze složky Aplikace či z Launchapadu.

Intel Power Gadget je rozdělen do čtyřech částí. V první části se zobrazuje výkon ve wattech, který Mac momentálně odebírá. Na druhé pozici se nachází graf, který zobrazuje frekvenci procesoru a grafické karty v GHz. Na třetí pozici se poté nachází teplota procesoru ve stupních a na poslední pozici se zobrazuje graf, který představuje aktuální využití procesoru v procentech.

macos_teplota_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější