Zavřít reklamu

Nový iPad Pro, který Apple na konci minulého měsíce slavnostně v New Yorku představil, je doslova prošpikovaný magnety, které slouží především k upevnění chytré klávesnice či Apple Pencil 2. generace. Magnetů je dokonce v iPadu tolik, že jej někteří odvážlivci neváhali připnout například na dveře své chladničky. Kde všude jsou ale vlastně magnety umístěny?

Přesně na tuto otázku se rozhodl odpovědět youtuber Marques Brownlee, kterého můžete znát například i z různých unboxingů produktů od Applu. Brownlee odhalil magnety v iPadu pomocí speciální magnetické folie, která je schopna i přes hliníkové šasi vyobrazit jejich jednotlivé umístění. Na to, kde se magnety nachází, se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem.

V iPadu by mělo být celkem 102 drobných magnetů, jejichž valná většina je shromážděna na čtyřech místech, která se nachází v blízkosti rohů zařízení. Díky tomuto rozmístění je tak přichycení chytré klávesnice velmi jednoduché a zároveň pevné.  I přes poměrně vysoký počet magnetů se však nemusíte bát, že by byl iPad například přehnaně těžký. U 11″ verze se totiž hmotnost oproti loňské 10,5″ verzi dokonce snížila – u WiFi modelu o 1 gram, u WiFi + Cellular modelu dokonce o 10 gramů. 

iPad Pro doplnky fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější