Zavřít reklamu

Možná jste si na vašem iPhonu či iPadu všimli, že se u některých aplikací vedle jejich názvu zobrazuje malé logo iCloudu. Méně zkušení uživatelé možná neví, co tato ikona naznačuje, vysvětlení je však vcelku prosté. Pokud vedle názvu aplikace vidíte symbol iCloudu, znamená to, že aplikace byla odložena. V praxi to znamená, že se aplikace odinstalovala a je k dispozici na iCloudu, lépe řečeno v App Storu, ke stažení. Odkládání aplikací se spouští automaticky tehdy, kdy iOS zjistí, že nemá dostatek místa v úložišti. Aby místo ušetřil, tak jednoduše dlouho nepoužívané aplikace odstraní a ponechá jejich data.

Jak se ikony iCloudu zbavit?

Pro zbavení se ikony iCloudu, která se zobrazuje vedle názvu aplikace stačí, abyste na onu aplikaci tapnuli prstem. Aplikace se znova stáhne z App Storu a jakmile dojde k její kompletní instalaci, tak ikona iCloudu zmizí. Pokud se vám tento postup nepodaří, tak s největší pravděpodobností nejste připojeni k internetu a nebo nemáte v telefonu dostatek místa v úložišti.

Vypnutí odkládání aplikací

Pokud se již nechcete potýkat se zbytečným „znovu-stahováním“ aplikací po jejich odložení, tak můžete funkci odložení aplikací jednoduše vypnout. Stačí, abyste na vašem zařízení přešli do Nastavení a zde sjeli níže. Poté otevřete záložku iTunes a App Store, opět sjeďte níže a pomocí switche deaktivujte funkci Odložit nepoužívané aplikace.

Jak odkládání aplikací funguje?

Odkládání aplikací je způsob, kterým se iOS snaží šetřit místo ve vašem úložišti. Odkládání funguje tak, že se odstraní pouze aplikace a nikoliv data z ní. V praxi to funguje tak, že pokud máte například aplikaci pro mobilní bankovnictví, tak se po odložení a znovu-stažení nemusíte znova přihlašovat. Vše totiž díky zachování dat zůstane v původním stavu, stáhnete totiž pouze onu „spouštěcí aplikaci“.

odlozeni_icloud_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.