Zavřít reklamu

Zatímco rozborů MacBooků Air a Maců mini jsme se dočkali již minulý týden, na pohled do útrob nového iPadu Pro jsme si museli počkat až do dneška. Společnost iFixit však již se svou “pitvou” přispěchala, díky čemuž tak máme jedinečnou možnost poznat tuto novinku zase o pořádný kus blíž. Pojďme se tedy na nový iPad Pro podívat z dalšího, poměrně zajímavého úhlu. 

Na rozdíl od letošních iPhonů není u nových iPadů Pro odstranění displeje kvůli absenci těsnění až tak obtížné. Přesto je však potřeba dávat u tohoto procesu obrovský pozor, jelikož je displej poměrně křehký a lze snadno poškodit. Po odstranění obrazovky si všimnete čtyř basových a čtyř výškových reproduktorů, které zajišťují iPadu Pro perfektní ozvučení. Krom reproduktorů však zaujmou na první pohled i dvě podlouhlé baterie, které jsou mezi sebou ve spodní části propojeny. Kapacita baterie v 11” modelu je velmi slušných 7812 mAh. Mezi nimi je umístěná logická deska ukrývající čipset A12X Bionic paměťové čipy a RAM paměť, Nalézt na ní můžeme ale i NFC, Wi-Fi a Bluetooth modul či napájecí regulátory. V horní části nalezneme modul potřebný pro fungování Face ID, který je velmi podobný tomu, který Apple používá i ve svých iPhonech, byť pro potřeby iPadu Pro mírně tvarově upravený. Poměrně zajímavé je ukotvení USB-C portu v iPadu. Zatímco Lightningy totiž Apple pájel k logické desce, u USB-C tomu tak není. Problém s jeho výměnou v případě poškození či poruchy tak naštěstí nebude. 

Přestože může vypadat rozebrání iPadu Pro jako velmi snadné a i oprava by nemusela být tím pádem příliš problematická, opak je pravdou. IFixit totiž novinku ohodnotili ve skóre opravitelnosti pouhými třemi body z deseti. Hlavním problémem při opravách by mělo být především lepidlo, kterým bohužel tentokrát Apple nešetřil. Ve výsledku je tak daleko jistější svěřit iPad v případě poruchy do rukou odborníka. Ani ten s ním totiž nebude mít rozhodně lehkou práci. 

ipad pro rozbor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější