Zavřít reklamu

Dnešní den nepřinesl jen rozebrání nového 11″ iPadu Pro, ale i pohled do útrob druhé generace Apple Pencil. I ta se totiž dostala do rukou odborníkům z iFixit, kteří se zabývají mimo jiné hodnocením nových produktů po stránce opravitelnosti, což nelze ověřit jinak, než rozebráním novinek do posledního šroubku. My si však můžeme díky tomu udělat o příchozích produktech skvělý obrázek.

Pokud jste doufali, že se do nové generace Apple Pencil dostanete stejně jako do iPhonů či iPadů, jste na omylu. Miniaturní šroubky či podobná řešení byste na ní totiž hledali marně. Jedinou možností, jak se k jejím útrobám dostat, je totiž rozříznutí jejího bílého těla například pomocí zalamovacího nože či skalpelu. Poté již lze celý vnitřní obsah bílého obalu snadno vyjmout. O nic příliš zajímavého se však bohužel nejedná. Krom baterie, která se nachází v horní části tužky, a miniaturní bezdrátové nabíjecí cívky v oranžové barvě, lze totiž ve vnitřnostech vidět už jen několik magnetů sloužících pro uchycení Pencil k iPadu či snímač pro doteková gesta z dílny Broadcomu. Právě snímač gest vypadá podle iFixit poměrně sofistikovaně a jeho zpracování by mohlo předpovídat příchod dalších, mnohem náročnějších gest pro tužku. 

Přestože iFixit tužku z hlediska opravitelnosti nehodnotil, kvůli nutnosti zničit její obal je prakticky jasné, že se její opravitelnost rovná nule. Pokud byste se tedy setkali s problémem a tužku u prodejce reklamovali, je velmi pravděpodobné, že se dočkáte zcela nového kusu – tím spíš, když je cena tužky pořád relativně nízká a oprava by se tak tím pádem nevyplatila. 

pencil fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější