Zavřít reklamu

Hned na úvod musím říct, že jsem velmi rád za možnost poslechnout si zvuk značky, kterou jsem doposud nikdy neměl možnost slyšet. Když se totiž podíváme na audio produkty a je jedno, jestli se jedná o sluchátka, reproduktory, zesilovače nebo cokoli jiného, hrají vždy produkty jednoho výrobce s jistým nádechem. Za ty roky již víte, jaké zabarvení zvuku čekat od té nebo oné značky a i když je mezi jednotlivými reproduktory jedné značky vždy nějaký ten rozdíl, nikdy není tak markantní jako v případě, kdy si poslechnete zvuk od společnosti, kterou jste do té doby neznali. Upřímně jsem se tedy těšil, jaké zabarvení zvuku nabízí Švédská společnost Audio Pro, která navzdory tomu že vznikla již v roce 1978, dlouho unikala mým uším.

Prvním produktem od Audio Pro na který se podíváme je přenosný bezdrátový reproduktor Audio Pro  T3. Ten vám dorazí domů v poměrně malé krabičce, která se nebojí pochlubit tím, co zaujme většinu uživatelů hned na první pohled. Dozvíte se totiž, že se jedná o oceňovaný produkty největším Hi-Fi magazínem na světě, zjistíte že používá Bluetooth 4.0 a údajně by měl vydržet hrát až 30 dlouhých hodin. Zda je vše co se píše na obalu pravda zjistíme na řádcích níže. Jakmile otevřete již tak poměrně malou krabičku, vykoukne na vás reproduktor, jehož malé rozměry mě na první pohled skutečně překvapily. Samotný repráček totiž měří pouze 21,5 cm na délku, 11,5cm na výšku a 13,5 cm na šířku. I přes malé rozměry však překvapí značná váha, která se při delším nošení rozhodně pronese a i když tělu reproduktoru vévodí kožené poutko, rozhodně jej nebudete nosit na výlety, ale poutko použijete spíše na přenášení mezi místnostmi.

IMG_1680
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Na recenzi dorazil reproduktor v oranžové barvě, která sice není tou, po které bych osobně sáhl, ale na druhou stranu mě ničím nepohoršuje. Samotné tělo nabízí na vrchní straně kromě majestátního koženého poutka, také kovové ovládací prvky v měděné barvě. Díky nim máte možnost připojit reproduktor přes Bluetooth 4.0 nebo AUX, případně měnit hlasitost a samozřejmě jej také zapnout a vypnout. celá vrchní část ostatně jako celý reproduktor působí velmi kvalitním a elegantním dojmem. Přední straně pak vévodí trojice výdechů samotných reproduktorů chráněných kovovou mřížkou. Zadní strana pak kromě výdechu subwooferu nabízí také AUX vstup na 3,5mm jack konektor, vstup přiloženého adaptéru, který se připojuje klasicky do 230v a slouží k nabíjení reproduktoru a také USB port, který nabízí 5V a slouží pro dobíjení vašich zařízení přímo z reproduktoru a to i v době, kdy reproduktor pohání pouze jeho integrovaná baterie.

Spodní strana repráčku je pak vybavena gumovými podložkami, které jednak eliminují rezonance, ale také směřují zvuk šíření zvuku mírně nahoru. Dokonce na spodní straně naleznete také přístup k baterii, která je vyměnitelná a tak si buď můžete koupit jednu navíc nebo se nemusíte bát, že by se po několika letech stál z bezdrátového reproduktoru pouze drátový.

Upřímně již na první pohled každý, kdo se alespoň trošku vyzná v audio technice musí uznat, že zde nechybí nic, co má mít kvalitní reproduktor. Gumové podložky, naprosto precizní a pevné zpracování, dřevěné tělo, kovové mřížky na reproduktorech, výdech subwooferu, to vše dává znát, že zvuk bude stát za to už předtím, než reproduktor vůbec poprvé zapnete. Vše vypadá skutečně skvěle a pokud mám být upřímný, zpracováním, designem a precizností se pro mě osobně jedná o jeden z naprosto nejlepších reproduktorů, které jsme kdy viděl mezi přenosnými repráčky. Pojďme se podívat, zda Audio Pro dokázalo zpracování převést také do perfektního zvuku, ale už nyní věřím že ano.

Samotný nádech zvuku je pro mě osobně velmi příjemným překvapením. Osobně totiž moc nemusím extrémně čistý zvuk bez jakéhokoli zabarvení. Abyste mi špatně nerozuměli, zvuk čistý samozřejmě je a to až překvapivě, ale je v něm cítit zabarvení. Pro mě osobně se pak jedná o zabarvení podobné tomu, které můžete slyšet v kvalitním klubu u pivka s kamarády. Zvuk je velmi příjemný a kdybych měl jen podle něj odhadovat odkud společnost Audio Pro pochází, pak bych tipoval Británii, Skandinávie by mě nenapadla ani ve snu. Když reproduktor necháte rozehrát alespoň 24 hodin, zjistíte, že dokáže perfektně reprodukovat různé styly, tóny, rychlosti i melodie jednotlivých skladeb.

IMG_1682
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Skvělým příkladem zvládání rozličnosti ve skladbách je Pink Floyd – Mother. Reproduktor totiž zvládá nejen každou jednu strunu při vybrnkávání od Rogera Waterse, ale zároveň zvládá i zběsilé hraní na elektriku od Gilmoura. Když se pak zaměříme na můj oblíbený rap, pak musím uznat, že například basy v Still Cold od Night Lovell jsou skutečně perfektní a místy bych jim dokonce malinko ubral. Líbí se mi jak vyniká flow Nicki Minaj v poslední sloce skladby Majesty, na které si dala neskutečně záležet. Repráček zkrátka zvládá vše na co si jen vzpomenete a podání kvalitních výšek a středů doprovází vzhledem k velikosti a ceně až překvapivě hutné basy.

IMG_1685
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jediné s čím mám osobně trošku problém je fakt, že se dokáže zvuk naplno rozbalit až při vyšší hlasitosti, dejme tomu od 50% hlasitosti. Až pak totiž vše dokáže vyniknout tak, jak to reproduktor dokáže skutečně reprodukovat. Pokud zvolíte nižší hlasitost, může se vám u některých skladeb stát, že budete mít pocit klubového zvuku z osmdesátých let. Není to nic katastrofálního, ale rozdíl zkrátka poznáte.

Upřímně řečeno nenapadá mě lepší reproduktor ve stejné velikosti, který jsme měl doposud možnost slyšet. Pokud jste na tom stejně jako já a Audio Pro jste do dnešního dne neznali, možná se vám má slova zdají přehnaná. Běžte si jej vyzkoušet sami a zjistíte, že je skutečně výjimečný. Když navíc máte nějakou tu zkušenost s reproduktory, pak již na první pohled uvidíte na samotném zpracování, že zvuk bude stát za to. Jakmile jej poté pustíte, pak se dočkáte velmi kvalitního zvuku, který vám bude dělat radost. Jen však pamatujte na fakt, který jsem uvedl již výše. Pokud chcete poslouchat hudbu před spaním na nižší hlasitost nebo vám má dělat jen jemnou kulisu například při vaření, pak se zdaleka nedostanete na zvukovou kvalitu, kterou reproduktor dokáže vydávat při hlasitosti vyšší než 50% procent. Pokud víte, že jej budete používat na hlasitý poslech a stane se součástí vaší zahradní párty, nemám v současné době lepší volbu v poměru velikosti, ceny a výkonu než je T3. Pokud však chcete usínat při poklidném poslechu, pár alternativ mě napadá.

  • Reproduktory Audio Pro si můžete zakoupit přímo zde.
IMG_1688
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější