Zavřít reklamu

Spoluzakladatel Tinderu Sean Rad si myslí, že pokrok v oblasti umělé inteligence by mohl znamenat také novou roli pro Siri: roli dohazovače. Virtuální asistentka od Applu zvládne s přehledem vykonávat jednoduché úkoly, jako je třeba poskytnutí informací o aktuálním počasí, obsluha prvků Smart Home nebo přehrání skladby z playlistu.

Brzy by ale Siri mohla zvládat mnohem více. „Myslím si, že zanedlouho by se Siri mohla stát i dohazovačkou,“ prohlásil Rad na nedávném Web Summitu v portugalském Lisabonu. Podle jeho vlastních slov by k tomu mohl přispět právě vývoj umělé inteligence. Podle Roda nejsme daleko od chvíle, kdy Siri bude díky „chytrosti“ celého systému schopná nás upozornit na to, že se několik kilometrů od nás nachází někdo, s kým máme vzájemnou shodu. Taková Siri z budoucnosti by se nás podle Rada mohla i zeptat, zda s dotyčným nechceme navštívit koncert, který se zanedlouho bude konat, nebo zajít na kávu. Pokud bychom jí to schválili, vzájemně by oba protějšky propojila. Rad dále uvedl, že spolu s tím, jak se technologie bude postupně vyvíjet a zlepšovat, stane se pomalu nejenom intenzivnější, ale také nenápadnější součástí našich každodenních životů.

Siri se postupem času dostala i do jiného jablečného hardwaru a spolupracuje s řadou aplikací:

Populární seznamovací aplikace Tinder byla spuštěna již v roce 2012. Je charakteristická svým vyhledáváním vhodných protějšků na základě aktuální podoby, swipnutí doprava či doleva dnes snad znají i ti, kteří ve svém telefonu nikdy Tinder neměli. Jablečná virtuální asistenka Siri je jen o jeden rok mladší, než Tinder, a přestože stále ještě není ani zdaleka dokonalá, její schopnosti se od dob uvedení značně zlepšily.

siri
Zdroj: Unsplash
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější