Zavřít reklamu

Vypadá to, že práce na špičkových náhlavních sluchátek Applu neustále pokračují. Před pár dny si totiž Apple zaregistroval velmi zajímavý patent, který je pro ně doslova jako stvořený. Pro poslech hudby však tato technologie přímo určená není. Apple s ní totiž dle všeho cílí spíše na výrazné zkvalitnění hovorů, které by přes ně šly provádět.

beamforming

Patent myslí na sluchátka spojená obloukem kolem hlavy. Na každém sluchátku by se mělo nacházet 5 mikrofonů, které jsou užívány i k jiným účelům, než jen k detekci zvuku. Tři mikrofony (první, druhý a třetí mikrofon – viz. obrázek) by směřovaly do ucha uživatele, čtvrtý pak k ústům. Procesor obsažený ve sluchátkách by měl zvládnout rozpoznat jejich polohu a v případě příkazu Siri vyhodnotit, který z nich se nachází blíže k ústům. V případě telefonních hovorů by pak pátý mikrofon mohl posloužit jako filtr šumu a okolního ruchu. Procesor by měl zvládat oddělit od sebe mluvený projev ze třetího mikrofonu a šum z pátého. Tato na první pohled komplikovaná technologie by měla výrazně zlepšit kvalitu poslechu či hovorů, které by mohly být díky této novince „čisté“ a ničím nerušené.

Technologie popsané v patentu bychom s emohli v budoucnu dočkat například u sluchátek Beats:

O plánu Applu dobýt „sluchátkový Everest“ a vydat high-end sluchátka se šušká již pěkných pár měsíců. Konkrétní důkazy, že by se však o něco podobného Apple pokoušel, v tuto chvíli nemáme. Ani patentové přihlášky totiž za důkazy vzhledem k tomu, že si jich Apple registruje každoročně obrovské množství, považovat nelze. Snad se tedy tajemství, kterými je tento produkt zahalen, brzy alespoň částečně rozplynou. Špičková náhlavní sluchátka z dílny Applu, která budou vynikat ve všech směrech, by se nám totiž setsakramentsky líbila.

headphones-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.