Zavřít reklamu

Nintendo nás počas uplynulých rokov potešil niekoľkými skvelými titulmi, ktoré si môžeme zahrať na našich jablčných zariadeniach. Z tohoto súdka možno spomenúť napríklad Super Mario Run, Fire Emlem Heroes alebo momentálne extrémne úspešné mobilné prevedenie hry Dragalia Lost, ktorá láme jeden rekord zadruhým. Podľa najnovších odhadov a predpokladov by sme sa však už čoskoro mali dočkať nových hier zo širokého univerza Nintendo, v ktorých vystúpia legendárne postavy Zelda a Donkey Kong. Tieto animované postavičky pozná hádam každý fanúšik hernej sféry, ktorý sa čo i len okrajovo stretol z retro hernými počinmi. Možnosť zahrať si mobilný titul v úlohe známych charakterov je tak omnoho bližšie, ako kedykoľvek predtým.

Nová expanzia trademarkov na potenciálne prichádzajúce tituly odhaľuje fakt, že spomínané postavy by sa mali ukázať nielen v hrách pre konzoly ale aj na obrazovkách smartfónov. Ak sa teda tak stane, bude to takmer určite na prenosnej konzole Nintendo Switch. Do hry však podľa poslednej spomínanej platformy vstupujú aj mobilné zariadenia so systémom iOS, pričom by sa nejednalo o prvú optimalizáciu známeho titulu od Nintenda na iPhony či iPady. Zatiaľ sa v hernom svete objavujú rôzne dohady a konšpiračné teórie, ktoré poukazujú na príchod legendy v podobe Mario vs. Donkey Kong alebo The Legend of Zelda: Spirit Tracks, ktorú si môžeme pamätať z Nintenda DS. Práve Zelda by mala byť pravdepodobnejším scenárom, nakoľko hra s Mariom už v App Store existuje. Spoločnosť Nintendo by teda veľmi rada rozšírila svoje portfólio aj o ďalšiu ikonickú videohernú postavu.

Jedným z horúcich kandidátov na adaptáciu pre mobilné telefóny je hra The Legend of Zelda: Spirit Tracks.

V prípade príchodu hry na iPad by sa hrateľnosť v porovnaní s jej portom na konzolu Nintendo DS výrazne zlepšila. Hra si totiž vyžadovala neustále používanie stylusu, čo by sa v prípade dotykovej obrazovky jablčných zariadení eliminovalo. Nemali by sme sa však tešiť predčasne, nakoľko podobných prípadov bolo za posledné roky hneď niekoľko. Spoločnosť Nintendo sa však nikdy k svojim plánom v spojení s podobnými záležitosťami a teóriami nevyjadruje, preto jediné čo môžeme teraz robiť, je počkať si na oficiálne vyhlásenie.

Zelda

Související články

Dnes nejčtenější

.