Zavřít reklamu

Filmovou databázi FDb.cz určitě už alespoň jednou použil každý z nás. Na stránkách filmové databáze můžete, jak už název napovídá, jednoduše zjistit vše o filmu, na který se zrovna chystáte do kina, či na který se zrovna chcete po boku své milované podívat. Věděli jste však, že FDb.cz nabízí i aplikaci pro chytré telefony? Jedná se o aplikaci FDb.cz – Program kin a TV. Pomocí této aplikace si jednoduše můžete zobrazit programy kin v okolí a pokud zrovna dnes chcete zůstat doma, tak se můžete podívat, co poběží v televizi. Nenechte se ale zmást – aplikace neslouží pouze jako program kin a televizí. Jedná se také o mobilní zobrazení celé filmové databáze. Aplikace FDb.cz – Program kin a TV tedy spojuje tři užitečné funkce do jedné aplikace – program kin, program TV a filmovou databázi. Nyní se ale pojďme na samotnou aplikaci podívat více zblízka.

FDb.cz – Program kin a TV

Aplikaci FDb.cz – Program kin a TV stáhnete jednoduše z iTunes pomocí tohoto odkazu, stejně jako každou jinou aplikaci. Po spuštění aplikace na nic nečeká a ihned vás přesune „do hry“. Na hlavní stránce se zobrazují nejzajímavější informace, například o TV tipech či o tom, co zrovna vychází na DVD. Pomocí vyhledávání v horní části obrazovky můžete velice jednoduše vyhledávat stejně, jako ve webovém rozhraní FDb.cz. V levém horním rohu obrazovky se poté nachází menu, které skrývá nemálo možností a kolem kterého se dá se říct „všechno točí“.

fdb_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Co aplikace od FDb.cz nabízí?

Ze skupiny TV program je to kolonka Právě běží, ve které se můžete podívat, jaký pořad zrovna na jakém televizním kanále běží. Podívat se také můžete na TV program, kde zjistíte, jaké pořady na vás budou v televizi čekat při příchodu domů ze školy či z práce. V časové ose se poté nachází vaše oblíbené programy nastavené v kolonce Moje oblíbené stanice. Kanály se zobrazí pod sebou, abyste mohli jednoduše zjistit, zda-li se nebude večerní hokej krýt s filmem, který jste chtěli vidět. Dále se zde nachází klasické vyhledávání v TV programu a různé TV tipy, které vám ukážou, co byste neměli prošvihnout. V neposlední řadě si zde ještě můžete zobrazit upozornění na pořady, které nechcete prošvihnout.

Velice zajímavá je poté skupina Program kin. Zde si můžete nechat zobrazit, jaké filmy jsou právě v kinech. Nesmíme opomenout také zobrazení programu kin pro více než 300 kin v České republice. A pokud nevíte, do kterého kina chcete dnes vyrazit, určitě vám skvěle poslouží kolonka Kina v okolí. Stejně jako v případě TV programů si můžete zvolit vaše oblíbená kina. Součástí aplikace FDb.cz jsou dále žebříčky nejlepších filmů a seriálů s možností zobrazení filmů, které mají největší hodnocení, nejvíce komentářů, zajímavostí, chyb atp.

Magazín FDb.cz

V aplikaci FDb.cz nesmí samozřejmě chybět samotná databáze filmů, seriálů a herců. Najdeme zde také kolonka speciálně pro magazín FDb.cz, ve kterém se můžete podívat na recenze některých filmů či seriálů a další. Součástí aplikace je také možnost přihlásit se do vašeho profilu, do kterého si můžete jednoduše uložit veškeré oblíbené položky či komentovat a hodnotit pořady, které už jste viděli.

Televizní ovladač?

Zajímavý je také televizní ovladač. Říkáte si, jak to jako myslím? Naprosto jednoduše. V aplikaci FDb.cz se nachází ovladač, pomocí kterého můžete jednoduše přepínat stanice, měnit hlasitost, vypnout televizi či zobrazit menu. Ovladač se nachází pod ikonou televize, kterou najdete v levé horní části obrazovky. Nejen ovladač poté můžete nastavovat v kolonce Nastavení, která se nachází na samotném konci menu. Pokud už jste si tedy lehli do postele a nechce se vám zvedat pro zapomenutý ovladač, pošlouží vám ten z aplikace FDb.cz.

Závěr

Pokud patříte mezi filmové nadšence a platí pro vás pravidlo „večer bez filmu jako by nebyl“, tak je pro vás mobilní aplikace FDb.cz naprostou nutností. Samotná aplikace je velice intuitivní a jednoduchá na ovládání. Pokud chcete mít veškeré informace o filmech, seriálech a hercích včetně programu TV a kin na dosah ruky přímo ve vašem telefonu, tak vám rozhodně doporučuji si aplikaci FDb.cz – Program kin a TV stáhnout.

Aplikaci FDb.cz – Program kin a TV stáhnete jednoduše pomocí tohoto odkazu

fdb_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější