Zavřít reklamu

Videoherný sviatok v podobe svetovej konferencie E3 sa tento rok nevyhla ani záujmu na poli mobilných telefónov. Smartfóny sa čím ďalej tým viac stávajú jedným z dominantných prvkov herného sveta, o čom svedčí adaptácia známych herných titulov na obrazovky našich mobilov. Okrem známych Battle Royale počinov ako Fortnite alebo PUBG Mobile sa v App Store už čoskoro ukáže jeden z najlegendárnejších zástupcov strategického žánru, hra Command & Conquer. Mobilná adaptácia v podobe podtitulu Rivals sa nám už neraz predstavila v nových screenshotoch alebo detailných záberov na gameplay. Dnes sa však štúdio EA Mobile rozhodlo konečne odhaliť oficiálny dátum príchodu pre tento titul.

Napriek tomu, že sa jedná o fantastický prídavok do herných knižníc každého fanúšika hier pre platformu iOS, v konečnom dôsledku je tento krok tvorcom vo veľkej miere vyčítaný. Niet sa však čomu diviť. Od posledného dielu Command & Conquer na PC prešlo niekoľko rokov a zo slávneho strategického univerza sa tak stala prachom zapadnutá záležitosť. Electronic Arts, ktoré stojí za vývojom hry sa domnievalo, že oživenie série sa bude niesť v znamení obrovských ovácií. Bolo by tomu tak, ak by sa tvorcovia zamerali na spomínanú verziu pre PC. Táto skutočnosť však nič nemení na tom, že kvalitná stratégia prebiehajúca v reálnom čase v App Store chýba a Command & Conquer: Rivals dokáže túto medzeru fantasticky vyplniť.

Vyznavači platformy PC sa už čoskoro dočkajú remastrov pôvodných verzií univerza, takže mobilná adaptácia hry by mala poslúžiť ako príjemný dodatok do širokého herného komplexu. Už začiatkom posledného mesiaca v roku si tak budeme môcť užiť intenzívne strategické boje v úlohe známych protagonistov série. Podľa všetkých doterajších ukážok vyzerá hra veľmi dobre, pričom je postavená na rýchlom a pútavom priebehu hry. Titul ponúkne ako singleplayerové misie, tak aj hru pre viacerých hráčov, takže sa naozaj máme na čo tešiť. Nenechajte si ujsť nižšie uvedený trailer, ktorý vám priblíži celkový vizuál a priebeh hry.

  • Hra Command & Conquer: Rivals vychádza na zariadenia s iOS už 4. decembra/prosince

Command

Dnes nejčtenější

.