Zavřít reklamu

Že jsou opravy produktů od Applu drahá záležitost není již řadu let žádným tajemstvím a jinak tomu není ani u čerstvě představených iPadů, které budou minimálně rok vlajkovými loďmi tabletů Applu. Jablečná společnost totiž na svém webu zveřejnila ceník mimozáručních oprav nových tabletů, ze kterých se mnohým z vás nejspíš postaví vlasy na hlavě.

Pokud se vám podaří 11” iPad Pro nějakým způsobem poškodit, může se jeho oprava vyšplhat až na 499 dolarů, tedy asi 11 tisíc korun bez daně. To ale není prakticky nic v porovnání s poškozením 12,9” iPadu. Za jeho opravu si totiž může Apple naúčtovat až těžko uvěřitelných 649 dolarů, tedy více než 14 tisíc korun bez daně. Oprava většího iPadu Pro vás tak jen pro zajímavost může vyjít na stejnou cenu, za kterou se v USA nyní prodává loňská 10,5” verze se základním 64 GB úložištěm. AppleCare+ se tak při pořízení nových jablečných tabletů vyplatí více než kdy předtím. S ním vás totiž opravy vyjdou “jen” na 50 dolarů. 

Vysoké ceně za opravy se však s ohledem na použité technologie v novince příliš divit nemůžeme. Dočkali jsme se totiž například Liquid Retina displeje, kterým disponuje i iPhone XR, či Face ID zabudovaného v horním rámečku. Je tedy poměrně jasné, že právě poškození takto nákladných komponentů dokáže cenu vyšponovat nepříjemně nahoru. Proto je určitě záhodno používat novinky s příslušnými ochrannými doplňky, které možnému poškození zabrání. 

Screen-Shot-2018-10-30-at-09.13.18-AM
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější