Zavřít reklamu

Apple dnes představil nejen nový MacBook Air, ale zároveň také počítač s nejdelší výdrží baterie ve své historii. Novinka totiž dokáže díky 50,3 wattové baterii vydržet až 12 hodin prohlížení webových stránek, 13 hodin přehrávání videa z iTunes a 30 dní v pohotovostním režimu. Tato úctyhodná čísla nedokáže překonat žádný nejen nyní nabízený, ale ani historický počítač od společnosti Apple. V současné době dostupné počítače Macbook Pro nabízí totiž „jen“ 10 hodin přehrávání filmů v iTunes a stejně času můžete prohlížet internetové stránky. Klasický MacBook pak dokáže přehrávat filmy 12 hodin a web můžete prohlížet 10 hodin.

Apple pochopitelně používá standardizované testy pro všechny své počítače a například doba surfování po internetu je měřena tak, že MacBook prohlíží 25 oblíbených webových stránek s jasem nastaveným na 75% maxima nebo chcete-li, jak Apple uvádí s jasem nastaveným na 12 kliknutí tlačítka od nuly. Test přehrávání filmů v iTunes pak měří tím, že přehrává obsah v rozlišení Full HD, tedy 1080p, při nastavení displeje opět na 75% jasu. Pohotovostní režim se pak měří tím, že je počítač připojený k síti internet pomocí Wi-Fi, je přihlášen k iCloud a má před vstupem do pohotovostního režimu spuštěné aplikace Safari a Mail.

Zajímavé je především to, jakým způsobem dokázal Apple dosáhnout této výdrže baterie. Jedná se totiž o kombinaci odladěného operačního systému, nového hardware a poměrně vysoké kapacity baterie. Je totiž vidět, že se stejně jako u MacBooku pro liší délka přehrávání videa od délky sledování webů, zatím co v případě MacBooku pro je tento údaj stejný a jak web tak filmy můžete sledovat 10 hodin. Applu se tedy podařilo optimalizovat spotřebu pro různé činnosti odděleně a je vidět, že MacBook Pro spotřebovává pro obě činnosti stejné množství energie.

macbook-air-201810-gallery1

Dnes nejčtenější

.