Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch predstavujú každodenného pomocníka pri tréningoch, sledovaní zdravotných funkcií alebo pri komunikácii a zbere jednoduchých a rýchlych informácií. Apple Watch sa od prvej série výrazne posunuli, o čom svedčí široká škála dostupných aplikácií, ktoré si môžeme plnohodnotne užiť aj na našom zápästí bez toho, aby sme siahali do vrecka po telefón. Súčasťou obchodu App Store pre systém watchOS sú aj jednoduché herné počiny, ktoré vás zabavia počas nudných chvíľ.

Samozrejme, že sa nejedná o komplexné herné zážitky, takže tieto „výstrelky“ možno len veľmi ťažko porovnávať s hrami v pravom zmysle slova. Ak sa ale nudíte pri dlhom čakaní alebo nemáte po ruke nič, čo by vás zamestnalo, hry na Apple Watch môžu poslúžiť lepšie, ako by ste si mohli myslieť. Preto sme si pre vás pripravili zoznam niekoľkých jednoduchých prevedení, ktoré stoja za vyskúšanie.

Rules!

Hra Rules! predstavuje jednu z najznámejších hier, nielen na jablčnej platforme. Počas rokov operácie v digitálnom obchode App Store sa hra dočkala množstva ocenení, z ktorých možno opomenúť aj Best Off Award od samotnej spoločnosti Apple v roku 2015. Jedná sa o hru, ktorá poriadne preverí vašu pamäť a schopnosť rýchlej koordinácie. Na základe obrázkov, čísel alebo iných prvkov riešite hádanky pomocou spájania, ktoré si musíte zapamätať. Všetky výzvy je potrebné splniť v určitom čase, ktorý sa s jednotlivými levelmi pochopiteľne znižuje. Verzia pre Apple Watch je veľmi podobná tej, ktorá je optimalizovaná pre iPhony, samozrejme s rozdielom optimalizácie pre menšiu obrazovku a celkového užívateľského rozhrania. Na hodinkách je však hra veľmi prehľadná a intuitívna. Stupňujúca sa obtiažnosť levelov preverí každého fanúšika hlavolamov a logických hádaniek, ktoré si budete musieť zapamätať do posledného detailu.

[appbox appstore id840811083]

Lifeline

Ak hľadáte poriadnu dávku herného obsahu a vaša predstavivosť funguje na jednotku, určite oceníte hru Lifeline. Jedná sa o interaktívny príbeh na báze virtuálnej konverzácie, ktorej príbeh navrhol legendárny autor Dave Justus. Lifeline vám umožní interaktívnu komunikáciu s protagonistom Taylor, ktorý sa ocitol na mesiaci po havárii vesmírnej lode. S Taylorom komunikujete v reálnom čase, na čo vás upozorní notifikácia o prichádzajúcej odpovedi. Možnosti v hre sú nekonečné a ohraničuje ich len a len vaša fantázia. Vaše rady, ktoré astronautovi poskytnete dopomôžu k ďalšiemu vývoju príbehu a hlavne k prežitiu hlavného hrdinu. Vďaka perfektne vykresleným možnostiam sa s hrdinom zblížite, čo vytvára silný pocit emócií a reality. Ak ste zdatný v anglickom jazyku a máte radi hry na báze rozprávania príbehu, Lifeline je práve pre vás. Cena hry je v porovnaní so zážitkom viac než sympatická, čo dopĺňa aj možnosť hry na viacerých zariadeniach.

[appbox appstore id982354972]

Letter Zap

Tento počin využíva možnosti Apple Watch doslova na maximum. V hre Letter Zap sa posnažíte nájsť tie správne kombinácie písmen, pričom si musíte kontrolovať aj srdcový senzor. Pre úspešné splnenie úloh je nutné pospájať písmenká v určitom čase a zároveň udržať na uzde svoju srdcovú frekvenciu. Úloha aj celková myšlienka hry je pritom naozaj jednoduchá. Behom 30 sekúnd musíte s vyznačených písmen vytvoriť čo najviac slov. Letter Zap predstavuje presný koncept toho, ako by mali hry na smart hodinkách vyzerať. Rýchle, jednoduché a prehľadné výzvy, ktoré oceníte kdekoľvek.

[appbox appstore id973655887]

Tiny Armies

Tento titul spadá do akčnej kategórie hier, ktoré sú dostupné ako pre zariadenia s iOS, tak aj pre hodinky Apple Watch. Náramne zábavny, jednoduchý a návykový gameplay nás zavedie do boja proti nepriateľskej armáde, ktorá sa pohybuje presne rovnako ako vy. Protistojace vojsko tak zrkadlovo podniká všetky vaše ťahy, preto musíte vašou šikovnosťou docieliť chybný krok protivníka. Na hernej ploche sa okrem pomyselných bojových jednotiek nachádzajú rôzne prvky ako pohoria, rieky alebo prekážky, ktoré vám vašu úlohu znepríjemnia. Hlavná aplikácia určená pre iPhone síce ponúka omnoho širšie možnosti ako verzia optimalizovaná pre Apple Watch, no zážitok je úplne totožný. Ide o veľmi jednoduchú, pútavú, rýchlu a hlavne zábavnú hru, ktorá si získa aj vás.

[appbox appstore id1152620025]

LCD Games: Alien Invasion

V tomto prípade sa vývojári zo štúdia Light Pillar Software postarali o dokonalé prevedenie klasickej arkády z 80-tych rokov minulého storočia priamo na naše zápästie. Celá hra je založená na pohybe použitím Digital Crown, pričom vašou hlavnou úlohou je pochytať všetkých vašich spolubojovníkov pomocou vesmírnej lode. Hru tak môžete mimo jablčného telefónu hrať aj na Apple Watch, no tvorcovia odporúčajú si najprv prečítať tutoriál v príslušnej appke Companion, ktorá nás naučí ako zvládnuť jednotlivé úkony.

[appbox appstore id1061483549]

KOMRAD

Podobne ako v prípade hry Lifeline, aj tento titul ponúka široké možnosti rozprávania príbehu. Tentokrát sa však nebudete rozprávať s človekom, ale so sovietskou umelou inteligenciou z roku 1985, ktorá nemá ani tušenia o tom, že studená vojna už skončila. Táto AI je napojená na nukleárne hlavice, takže každý chybný krok môže byť vaším posledným. Výborná myšlienka je podporená veľmi jednoduchým gameplayom na báze interaktívneho vchádzania do príbehu. Hra je taktiež dostupná aj pre iPhone alebo iPad, no samotní tvorcovia hry odporúčajú vyskúšať si tento zážitok na Apple Watch, čo do príbehu vnáša oveľa realistickejší podtext.

[appbox appstore id1020876671]

Pocket Bandit

V hre Pocket Bandit sa postavíme do úlohy lupiča a vykrádača trezorov. Výborné spracovanie otáčania kolečiek na sejfoch je podporené otáčaním Digital Crown. Pri hraní hry tak budete mať naozaj pocit, že sa koliesko otáča rovnako ako korunka. haptické upozornenia vás upozornia na blízkosť utajeného čísla a ak sa po poklepaní na displej bude zhodovať s číslom uvedeným na trezore, lúpež je úspešne ukončená. V opačnom prípade vás však dolapí polícia a hra sa končí. Je až neuveriteľné, ako sa developeri dokážu vyhrať s malým počtom možností, ktoré Apple Watch dodáva do herného súdka. Pocket bandit je teda ďalšou perfektnou ukážkou toho, že minimalistické herné tituly si môžeme užiť aj na hodinkách.

[appbox appstore id1185830542]

Field Day

Field Day ponúka presne to, čo sa od poriadneho farmárskeho titulu očakáva. V priebehu hry sa zmeníte na pestovateľa plodín a chovateľa dobytka, ktorý predávate a za dané výzvy  utržujete náležité odmeny. Viac obchodovateľných komodít znamená väčšiu pracovnú silu, preto sa počas vývoja hry staráte aj o zvyšovanie počtu pracovníkov. Sympatické grafické spracovanie na štýl legendárnej hry Minecraft spolu s výborným ovládaním vyúsťuje vo výborný zážitok, ktorý je dokonca lepší na Apple Watch ako na ktoromkoľvek zariadení.

[appbox appstore id1120218161]

Trivia Crack

Trivia Crack predstavuje celosvetový fenomén, ktorý si užívajú ľudia naprieč celým svetom. Po desiatkach miliónov stiahnutí teda nie je prekvapením, že sa hra dostáva aj na hodinky Apple Watch. Ide o jednoduchú kvízovú hru, ktorá vás preverí na poli histórie, športu, umenia, zábavy a mnohého iného. Užívateľské rozhranie sa síce výrazne líši od aplikácie pre iPhone, no aj napriek tomu sa vývojári posnažili o edukatívne prevedenie hry s poriadnou dávkou zábavy. Aplikácia síce funguje na báze jazykovej lokalizácie, no češtinu alebo slovenčinu by sme hľadali len márne. Napriek tomu sa jedná o výborné prevedenie vedomostného kvízu, ku ktorému budete mať prístup použitím Apple Watch úplne kdekoľvek.

[appbox appstore id651510680]

Twisty Color

Problémom viacerých dostupných hier na hodinkách Apple Watch je malá obrazovka, na ktorej je ovládanie prstami veľmi neohrabané a problematické. Twisty Color používa podobne ako niektoré vyššie uvedené hry Digital Crown ako prevedenie jednoduchého herného ovládača. Cieľ hry je veľmi jednoduchý. Pomocou otáčania korunky sa snažíte chytať farebné guličky do rovnakého poľa, akou farbou disponujú. Po nesprávnej reakcii sa vám odčíta jeden z vašich troch životov a pokiaľ stratíte celú trojicu, hra končí. Rýchlosť a obtiažnosť sa v závislosti od vašich schopností postupne mení. Jednoduchšia hra už hádam ani nemohla vzniknúť no aj napriek tomu, je tento spôsob veľmi efektívny a zábavný.

[appbox appstore id1031155564]

Apple

Dnes nejčtenější

.