Zavřít reklamu

Dnes tady máme recenzi trošku z jiného soudku. Pokud patříte mezi malé podnikatele či živnostníky, tak jste tady naprosto správně. Je to pár dnů zpět, co se nám ozvala společnost provozující službu Saywebpage. Saywebpage je, jak už název napovídá, služba, která se stará o vaše webové stránky. Nejedná se však o klasického provozovatele hostingů a serverů, nýbrž o službu, díky které si můžete velice jednoduše vytvořit webovou stránku právě pro vaše potřeby. Tvorba webových stránek s Saywebpage je naprosto jednoduchá a nepotřebujete žádné znalosti HTML či CSS, jelikož Saywebpage je „klikací“ – vše si tedy nastavíte pouhým kliknutím.

Proč zrovna Saywebpage?

Díky Saywebpage dostanete 100% volnost ve správě právě vašeho webu. Nikdo vám nebude kecat do toho, jak by měl váš web vypadat, jelikož vy jste ti, kteří ho tvoří. Webové stránky samozřejmě běží pod vlastní doménou, nemusíte se tak bát, že byste svými webovkami dělali reklamu ještě jiné společnosti. V případě, že si budete chtít na webu něco upravit, nemusíte žádat žádného IT specialistu, aby dodal pár řádků kódu. Saywebpage je maximálně rychlý a optimalizovaný pro všechny velikosti zařízení. Celý systém si navíc můžete na 30 dní vyzkoušet naprosto zdarma.

proc_saywebpage
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Saywebpage ví, co je správné…

Saywebpage si zakládá na tvrzení, že je důležité potencionálnímu zákazníkovi ihned ukázat, co nabízíte. Lidé dokáží v dnešní době udržet pozornost jen několik sekund a právě během těchto několika sekund musíte rychle říct, proč jste zrovna vy ti nejlepší. V tom vám především pomůže formát „onepage“ stránek, který je v poslední době velice populární a zobrazuje veškeré informace na jedné stránce bez nutnosti se někam posouvat v menu. Nejčastěji lidé na webu hledají kontaktní údaje, otevírací dobu, nabídku služeb a vzhled podniku. Pokud jim tyto informace poskytnete co nejrychleji, máte zaručenou výhru.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že ovládání Saywebpage je opravdu naprosto jednoduché a zvládne ho prakticky každý. Pokud alespoň trochu umíte pracovat s kancelářským balíčkem Microsoft Office, tak umíte zároveň ovládat i rozhraní Saywebpage. Všechny vaše stránky jsou navíc vytvořené s maximální optimalizací pro vyhledávače – SEO. Nyní se ale pojďme podívat na prostředí samotného Saywebpage, abyste věděli, do čeho jdete.

Práci s rozhraním Saywebpage zvládne naprosto každý

Hned po registraci si můžete vybrat z několika předpřipravených šablon. Veškeré webové šablony si můžete upravit pro svůj obor podnikání. Zvolit si můžete i prázdnou šablonu a poskládat si web od úplného základu. Pro ukázku jsem si zvolil šablonu s tématem ubytování. Před samotným potvrzením šablony si můžete zobrazit náhled, abyste věděli, do čeho jdete. A to je vlastně vše, co musíte nastavit, jelikož po vybrání šablony se ihned dostanete na svůj samotný web a už pouze klikáte, přepisujete a vkládáte vaše data a informace. A samozřejmě se ničeho nebojte – pokud vám šablona nebude vyhovovat, můžete ji jednoduše pomocí tlačítka Změnit šablonu v pravém horním rohu změnit.

Musím říct, že používání služby Saywebpage je naprosto fantastické. I přesto, že jsem zastáncem HTML a tvořím webové stránky, tak musím uznat, že Saywebpage se opravdu povedlo a bude se vám líbit především tehdy, kdy neumíte programovat a „psát kód“. Prostředí Saywebpage je naprosto intuitivní a jednoduché – sžijete se s ním během několika vteřin. V horní části se nachází ovládací panel, díky kterému můžete jednoduše vracet kroky, když se vám něco nepovede – a naopak také provádět kroky vpřed. Samotná úprava webu probíhá velice jednoduše – jak už jsem několikrát zmínil, prostě jen klikáte, přepisujete či vkládáte obrázky. Saywebpage je navržen tak, aby byla tvorba webu opravdu jednoduchá, což můžu jen a jen potvrdit. Nebojím se navíc říct, že profesionálně vypadající web můžete mít hotov v řádech desítek minut.

Každou změnu, kterou na webu provedete, si můžete zobrazit v náhledu diváka. Jednoduše stačí v pravé části ovládacího panelu kliknout na Uložit, a poté na Prohlédnout. Po kliknutí na Prohlédnout se vám vytvořený web zobrazí tak, jak se zobrazí uživateli, který klikne na váš odkaz. Pokud se vám něco nebude zdát, jednoduše se vrátíte zpět do editace a upravíte to – je to jednoduché jako facka. Chybět nesmí taktéž uživatelská poradna. Stačí v pravém dolním rohu kliknout na políčko Napište nám zprávu a helpdesku sdělit, s čím máte problém. Obratem se můžete těšit na příjemný přístup a pomoc.

Co když mám web hotový?

Jakmile práci na vašem webu dokončíte a rozhodnete se, že byste jej chtěli „vypustit“ ven, tak stačí v pravém horním rohu kliknout na modré tlačítko Objednat web. Saywebpage vás přesměruje na jednoduchý formulář, ve kterém si zvolíte jméno domény, zadáte kontakt, fakturační údaje a vyberete balíček, který vám bude vyhovovat. Přehled balíčků naleznete v sekci ceník služby.

Základní balíček

Základní balíček je určený především pro jednoduchou webovou prezentaci. Za cenu 1.188 Kč bez DPH ročně získáte:

 • .cz doménu v ceně
 • hosting 500 MB v ceně
 • 1x vlastní e-mailovou schránku
 • web kompletně bez reklam
 • možnost přidání formulářů

Neomezený balíček

Neomezený balíček je prostě 100%. Vše, co můžete potřebovat i pro složitější webové stránky, vám poskytne právě neomezený balíček. Za cenu 2.100 Kč bez DPH ročně tak získáte:

 • .cz doménu v ceně
 • hosting 1200 MB v ceně
 • 3x vlastní e-mailovou schránku
 • web kompletně bez reklam
 • možnost přidání formulářů
 • možnost napojení na Google Analytics

K dispozici jsou také návrh webové stránky na míru. Této služby můžete využít tehdy, kdy nemáte na vytvoření vlastních webových stránek čas. Za jednorázovou platbu 2.000 Kč tak získáte již hotový web, který bude zákonitě vypadat parádně.

Webové stránky od Saywebpage naprosto zdarma?

Saywebpage nabízí zajímavou službu, kdy můžete získat webové stránky zdarma. Pokud patříte mezi organizace, které svým způsobem fungují k zlepšení našeho okolí jak v sociální sféře tak v oblasti zlepšování životního prostředí, tak můžete této nabídky určitě využít. Saywebpage podporujem neziskové organizace jako jsou například dětské domovy, domovy pro seniory, dobrovolnické organizace ale také útulky či jakékoliv stanice s péčí o zvířata a další.

Závěr

Saywebpage je zaměřen především na živnostníky a menší podnikatele, kteří si mohou levně a jednoduše vytvořit kvalitní a profesionálně vypadající webové stránky. V ceně celého balíčku je samozřejmě jak .cz doména, tak i hosting, na kterém web poběží. Celá práce s rozhraním Saywebpage je svým způsobem takové lego, jelikož si vybíráte z předpřipravených elementů, které jen skládáte na sebe. Všechny šablony a elementy jsou responzivní, což znamená, že se zobrazí dobře na většině zařízeních – ať už se na stránku budete dívat z mobilu nebo počítače. Rychlé načítání a datová optimalizace společně s maximální optimalizací pro vyhledávače je samozřejmostí. Saywebpage mohu jen a jen doporučit a myslím si, že pokud hledáte někoho, kdo by vám udělal webové stránky, tak nyní s hledání můžete přestat. Ode dneška si totiž své vlastní webové stránky můžete vytvořit úplně sami. Levně, kvalitně a především jednoduše.

saywebpage_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější