Zavřít reklamu

Je to jen pár hodin, co jsme vás informovali i “neposlušném” prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, který i přes varování všech svých poradců využívá ke komunikaci s okolím soukromý iPhone. Ten však není prověřen žádnou bezpečnostní agenturou, kvůli čemuž je vystaven daleko většímu riziku odposlechu či sledování. Právě o to se má podle bezpečnostních agentur pokoušet především Rusko a Čína. Druhá jmenovaná země se ale k celé zápletce již stihla vyjádřit a to poměrně zábavně. 

Poté, co vyšel Trumpův zlozvyk najevo, se k celé situaci vyjádřila mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying, která s kritikou USA nešetřila. “Když vidím tuto zprávu, mám pocit, že se v Americe pokouší všichni získat Oskara za nejlepší scénář,” řekla Hua v souvislosti s údajným čínským sledování Trumpa. To je podle ní zcela vykonstruované a je perfektním příkladem “fake news”, o kterých se Trump tak rád na veřejnosti zmiňuje. Mluvčí ale pokračovala i nadále na poměrně úsměvné vlně: “Pokud se Trump obává bezpečnosti svého iPhonu, může popřemýšlet třeba o přechodu na Huawei,” zavtipkovala, přestože věděla, že je tento přechod naprosto nereálný. 

V USA je totiž společost Huawei kvůli úzké provázanosti s Čínou vnímána jako bezpečnostní riziko a bezpečnostní agentury tamní obyvatele varují, aby tyto telefony vůbec nepoužívaly, jinak se vystavují bezpečnostnímu riziku. Kvůli tomuto přístupu je tak prakticky jasné, že přechod na Huawei Trumpovi neprojde. Tedy, neměl by projít. Jak totiž Trumpa známe, za svými rozhodnutími si vždy stojí a pokud by se rozhodl na Huawei přejít, nejspíš by mu nikdo nedokázal zabránit.

Donald Trump
Zdroj: youtube.com
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější