Zavřít reklamu

Steve Jobs v roce 1984 zakoupil dům v kalifornském Woodside, kde strávil jednu dekádu svého života. Měl v plánu dům zbourat a postavit na jeho místě zcela nový, který bude odpovídat jeho představám, kvůli soudním tahanicím ale ke konečné demolici došlo až krátce před Jobsovou smrtí.

Úřady nejprve nechtěly demolici domu povolit, protože místní památkáři stáli o to, aby zůstal zachován jeho španělský koloniální styl z roku 1925, kdy bylo sídlo vystavěno. Původním majitelem nemovitosti byl těžební magnát. Když se Jobs včas nedočkal povolení k demolici, netrpělivě dům opustil, a ten po čase začal vlivem zanedbávání i působení přírody chátrat. Dům se 30 pokoji, 14 ložnicemi a 13 koupelnami byl totiž od roku 2000 zcela prázdný. Když povolení k demolici v roce 2010 konečně přišlo, bylo již pozdě. Dům byl definitivně zdemolován v únoru roku 2011.

Vybavení domu propadlo po demolici městu. Mezi zhruba 150 předměty, které nyní putují do aukce, se nenachází žádné položky, které by měly přímou souvislost se společností Apple. Nachází se zde například toaleta, původní mramorové umyvadlo, starožitná svítidla, lustry, ale také původní poštovní schránka, součásti krbu a příslušenství k němu, dlaždice a nádobí včetně stříbra. Celková cena všech věcí byla odhadnuta na 30 285 dolarů.

Kevin Bryant z Woodsidu uvedl v rozhovoru pro Insider, že město mělo více možností, jak s Jobsovým majetkem naložit – jedním z nich bylo také nabídnutí všech věcí majítelům nedalekého domu, který je v současné chvíli poslední zbývající stavbou, navrženou Georgem Washingtonem Smithem, architektem Jackling Estate.

Fotografie z dílny Jonathana Haebera z roku 2006 pocházejí z webu Apple Insider:

Pokud jste natolik velkým fanouškem Steva Jobse, že toužíte vlastnit jeho příbory, krb, nebo třeba vybavení koupelny, rozbijte prasátko, vydejte se do Kalifornie a doufejte, že vydražíte zrovna tu svou vysněnou relikvii. Musíte si ale pospíšit – dražba se koná již zítra.

Steve-Jobs-House-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější