Zavřít reklamu

Letošní iPhony zaujaly svět nejen svými vylepšeními, ale i cenou. Ta je totiž díky příchodu 512 GB úložné varianty nejvyšší, jakou si kdy Apple byl ochotný za své telefony účtovat. Menší model iPhone XS totiž prodává s největším úložištěm za 40 490 korun, jeho většího bratříčka pak dokonce za 43 490 korun. Pokud se vám zdají už tyto částky šílené, raději se posaďte. Jihokorejský Samsung se totiž podle dostupných informací chystá na trh vypustit telefon, jehož cena bude ještě o poznání vyšší. 

U Samsungu jsme si již na kopírování všelijakých vylepšení iPhonů za posledních několik let tak trochu zvykli. Málokdy se však stane, že by se Jihokorejci inspirovali i cenou. Jejich vlajkové lodě jsou totiž zpravidla levnější, než je tomu u Applu. U chystaného modelu W2019 tomu ale bude jinak. Co na tom, že se bude jednat o “véčko”, které už vyšlo dávno z módy. 

Ano, čtete dobře. Model W2019 bude skutečně “véčkový” telefon, byť daleko propracovanější, než tomu bylo v minulosti. Bude se jednat o klasický smartphone s dotykovým oboustranným displejem, který však bude disponovat klasickou klávesnicí, na kterou jsme byli zvyklí u tlačítkových telefonů. Jinak ale bude mít “véčko” rozhodně co nabídnout. Podle úniků informací se u něj totiž dá očekávat například duální fotoaparát, který Samsung použil u nového Galaxy Note9. Samozřejmostí by mělo být i Bixby tlačítko na boku telefonu, které aktivuje chytrou asistentku. Srdcem telefonu pak bude Snapdragon 845, který si na nedostatek výkonu též stěžovat nemůže. 

Největší kaňkou tak může být ve výsledku cena, která se odhaduje na zhruba 2500 dolarů, což je při dnešním kurzu zhruba 55 tisíc korun. Pokud byste ale byli ochotni tuto částku překousnout, máme pro vás další špatnou zprávu. V minulosti byly tyto nadupaná “véčka” dostupná pouze pro čínský trh a je více než pravděpodobné, že ani letošní model na tom nebude jinak. 

samsung v fb

Související články

Dnes nejčtenější

.