Zavřít reklamu

O vstupu Apple Pay na tuzemský trh se v posledních týdnech hovoří čím dál intenzivněji především díky nedávné zprávě z Hospodářských novin, jejichž zdroj hovořil o příchodu této platební služby do konce tohoto roku. S ohledem na tuto informaci jsme se proto před nějakým časem rozhodli oslovit největší české banky s dotazem, jak to se spuštěním Apple Pay v Česku vypadá. Ty však bohužel krom toho, že se na jeho příchod chystají, nic bližšího nepotvrdily a tudíž bylo poměrně těžké vyvodit, zda se jej dočkáme za týden, měsíc či rok. Náš čtenář Lukáš (kterému tímto děkujeme) nám však dnes zaslal několik velmi zajímavých screenshotů, které potvrzují, že je Apple Pay za dveřmi a dočkat bychom se jej mohli už velmi brzy.

Lukáš má dle svých slov na svém iPhonu nastavený region na Velkou Británii, ve které Apple Pay samozřejmě funguje. Když se však dnes pokusil do Wallet načíst českou kartu, dostal se až k jejímu ověření a smluvním podmínkám psaným v češtině, z čehož jasně vyplývá, že je Apple Pay skutečně velmi blízko. To poté potvrdila i Komerční banka na svém Twitteru, kde krom vysvětlení, že “proklikání se” až ke smluvním podmínkám zapříčinila chyba, uvedla, že se celá Česká republika chystá na příchod Apple Pay. I v jejím tweetu však opět zaznělo, že spuštění je v rukou Applu. Na druhou stranu, kdyby KB alespoň částečně netušila, jak blízko či daleko spuštění Apple Pay je, nejspíše by s implementací smluvních podmínek v češtině do služby příliš nepospíchala. 

Po obdržení fotografií jsme se ihned rozhodli kontaktovat tiskové oddělení Komerční banky, kterého jsme se na Apple Pay zeptali. To nám poměrně rychle zaslalo následující vyjádření:

„Děláme všechno pro to, abychom našim klientům umožnili platit s Apple Pay co nejdříve. KB chce být v první vlně českých bank, které tuto službu spustí. Přesný termín však není v tuto chvíli známý.“

Přestože tedy momentálně panují kolem data spuštění Apple Pay nejasnosti, konec letošního roku se zdá být o něco méně nereálný. Zda se ke spuštění Apple odhodlá ještě letos bychom se mohli dozvědět už 1. listopadu, kdy oznámí finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí. Právě při této příležitosti oznamuje i spousty podobných věcí. Druhou možností, kdy bychom se mohli oznámení Apple Pay v Česku dočkat, je pak konference, na níž Apple představí nové iPady. Její datum je však též zatím zahaleno tajemstvími. Nechme se tedy překvapit, snad tentokrát již mile. 

Apple Pay Czech FB

Související články

Dnes nejčtenější

.