Zavřít reklamu

Přestože je nový iOS 12 zatím mnohými uživateli vychvalován a označován jako téměř dokonalý systém bez větších chyb, drobné nedodělky se v něm přeci jen objevují. Na jeden z nich poukázal vývojář Jose Rodriguez, který v nejnovější verzi iOS 12 objevil chybu, díky které se můžete na uzamknutém iPhonu dostat do fotogalerie. Tato chyba se projevuje na všech iPhonech, je tedy jedno, jestli máte starou „šestku“ nebo nejnovější „XSko“. Její využití je však naštěstí poměrně obtížné.

Zvykli jste si na prostředí iOS 12 rychle?:

Abyste mohli využít této chyby, musíte na cílový iPhone zavolat z jiného telefonu. Poté stačí hovor odmítnout pomocí vlastní SMS zprávy, aktivovat Siri a hlasovým příkazem zapnout VoiceOver. Jakmile dojde k zapnutí VoiceOveru, klikneme na ikonu fotoaparátu a zároveň opět aktivujeme Siri. Po aktivaci párkrát poklepeme na obrazovku, což vyvolá samotnou chybu. Poté už se pouze stačí klasickými gesty pohybovat po obrazovce, která sice nezobrazí náhled fotek, ale po poklikání je přidá do zprávy, kde se fotky stanou viditelnými. Fotografie lze poté pomocí klasické zprávy poslat na druhé zařízení. Na celý postup se můžete podívat na videu níže.

Ačkoliv je chyba poměrně nepříjemná a soukromí uživatelů do jisté míry ohrožuje, její využití je skutečně obtížné a vyžaduje notnou dávku času. Abyste se před touto chybou ochránili, stačí si jednoduše v nastavení deaktivovat Siri při uzamknuté obrazovce. Pro deaktivaci přejděte do Nastavení -> Touch ID (Face ID) a kódový zámek -> sjeďte níže a pod nadpisem Povolit přístup při uzamčení switchem deaktivujte Siri. Díky tomu utnete případný problém hned v zárodku.

ios12_bypass_Fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější