Zavřít reklamu

Apple Watch se za několik let své existence vyprofilovaly mimo jiné jako skvělý zdravotní nástroj, který dokáže svým uživatelům poskytnout spoustu detailů o jejich zdravotním stavu. Díky senzorům na jejich spodní straně jsou totiž schopny upozornit na blížící se zdravotní problémy s dostatečným předstihem, čímž mohou zachraňovat životy. Jejich kvalit si jsou vědomi i mnozí vědci, kteří se skrze ně snaží přijít na kloub určitým zdravotním problémům, respektive jejich předzvěstem. Skvělým příkladem je i nový výzkum na lékařské univerzitě v Severní Karolíně, který se zaměřuje na lidi s poruchami stravování a to jak v případě přejídání, tak i naopak v případě odmítání jídla. A právě tento výzkum se Apple rozhodl podpořit velmi štědrým darem – hned 1000 kusy Apple Watch. 

Vědci budou sledovat 1000 účastníků studie starší 18 let, kteří za registraci dostanou právě Apple Watch kvůli jejich monitorování. Krom toho pak budou zaregistrovaní v aplikaci Recovery Record, do které budou zaznamenávat své myšlenky a pocity. Vědci doufají, že se jim tak podaří odhalit případné předzvěsti blížícího se “záchvatu”, který u mnohých lidí právě nekontrolované přejídání či naopak striktní odmítání jídla předpovídají. Ty by mohly být spojeny s určitou srdeční frekvencí, kterou by právě výzkumníci rádi skrze Apple Watch odhalili. 

Pokud půjde výzkum dobře, mohla by získaná data uživatele předčasně varovat, že se blíží určité problémy a je potřeba jím začít předcházet. Celá studie je ale zatím na úplném začátku a bude trvat velmi dlouho, než se podaří shromáždit dostatek potřebných dat. Snad tedy půjde vše podle plánu a štědrý dar Applu pomůže opět zlepšit svět a život lidí v něm. 

Apple Watch mereni spanku FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější