Zavřít reklamu

Instagram před několika dny přidal do své aplikace funkci s názvem Nametags, v překladu tedy Jmenovky. Jmenovky byly vytvořeny především proto, aby si druzí lidé nemuseli pamatovat vaše jméno. Místo toho, abyste ostatním uživatelům nebo svým přátelům říkali své uživatelské jméno, tak pouze stačí, abyste jim ukázali svou jmenovku. Druhá strana si poté tuto jmenovku může jednoduše naskenovat. Pokud jste používali nebo používáte Snapchat, tak je tato funkce velice podobná Snapcodu, což je svým způsobem taktéž jmenovka, kterou si ostatní uživatelé mohou naskenovat a jednoduše si vás na Snapchatu přidat do přátel. Jak si tedy instagramovou jmenovku přizpůsobit?

Jak si přizpůsobit jmenovku na Instagramu

Pro přizpůsobení jmenovky je nejdříve nutné, abyste na vašem iOS zařízení otevřeli aplikaci Instagram a přepnuli se na váš profil. Poté stačí, abyste v pravém horním rohu rozkliknuli menu (ikona tří čar pod sebou). Zde už poté stačí pouze vybrat možnost Jmenovka.

V instagramové jmenovce si můžete vybrat ze tří módů – Barva, Emoji a Selfie. Módy přepínáte jednoduše pomocí horního tlačítka. Pokud se vám líbí mód Barva, tak úpravu barvy provedete tapnutím kamkoliv na displej. V případě, že chcete mít pozadí vytvořené ze smajlíků, tak se můžete přepnout do módu Emoji. Smajlíka, který se zobrazí na pozadí, si opět vyberete tapnutím kdekoliv na displej. A pokud chcete mít místo smajlíků na pozadí obrazovky svoji tvář, tak se přepněte do módu Selfie. Zde si stačí jednoduše vyfotit vaší selfie, a poté můžete využít různých vtipných filtrů, které obsahují například brýle, fousy či nafukovacího jednorožce – vybrat si můžete buď přímo při focení a nebo opět tak, že tapnete kamkoliv na displej. Pokud chcete selfie vyfotit znova, tak stačí v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Vyfotit znovu. V případě, že si chcete vy naskenovat jmenovku někoho jiného, tak stačí v dolní části obrazovky kliknout na Naskenovat jmenovku.

Vaši jmenovku si samozřejmě můžete v podobě obrázku také uložit do vašeho zařízení. Jednoduše stačí kliknout v pravém horním rohu na tlačítko sdílení a jmenovku si uložit či dále sdílet. Vsadím se, že se dokonce najdou i takoví instagramoví fanatici, kteří si svou jmenovku nastaví na plochu, aby ji nemuseli zbytečně hledat v aplikaci. Skvělou myšlenkou může být například to, že si jmenovku můžete nechat přidat například na vaši vizitku, či si s vaší jmenovkou můžete nechat udělat nálepky.

instagram qr kod

Související články

Dnes nejčtenější

.