Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění okolo jablečných hodinek, určitě jste zaregistrovali, že nové Apple Watch Series 4 disponují senzorem EKG pro monitorování srdeční aktivity. Jeho využívání však musí schválit příslušné orgány a tudíž není ve světě zatím na žádných hodinkách běžných uživatelů aktivní. Apple na zářijové keynote sice uvedl, že v USA spustí podporu EKG velmi brzy, nicméně to vypadá, že to se spuštěním tak horké nebude. Ani ve třetí betaverzi operačního systému watchOS 5.1, který bude prvním větším updatem watchOS 5, se totiž neobjevila aplikace, která by EKG zpřístupnila. S ohledem na tuto skutečnost je tak velmi pravděpodobné, že ve watchOS 5.1 EKG na hodinky nedorazí.

Měření EKG přes hodinky je i pro Apple velkým oříškem. Nezbylo mu tak nic jiného, než uznat, že tato funkce ještě není 100% připravena a přestože by měl mít minimálně v USA již všechna potřebná povolení vyřízena, v první verzi systému hodinek jej uživatelům nezpřístupnil. Jediné, co nám jablečná společnost ohledně EKG v nových hodinkách řekla, bylo, že bude k dispozici před koncem tohoto roku, z čehož mnoho uživatelů vyvodilo, že se jej dočkáme právě ve watchOS 5.1. Jeho finální verze totiž vyjde zhruba na konci října či v prvních týdnech listopadu, což by konci roku odpovídalo. Podle bety to ale vypadá, že tomu tak nebude.

Apple Watch Series 4:

EKG na Apple Watch Series 4 se dá obecně označit za jedno z nejlepších vylepšení, které jim Apple vnukl. V kombinaci s užším tělem a o poznání větším displejem totiž dělají z tohoto produktu skutečně perfektního pomocníka na vašem zápěstí. Snad se tedy dočkáme zpřístupnění EKG v našich luzích a hájích brzy i my.

series-4-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější