Zavřít reklamu

Ikonické arkádové retro tituly zažívajú ohromný comeback, k čomu značnou dávkou prispieva aj platforma mobilných telefónov. Ďalším prídavkom do tejto sféry sa už čoskoro stane špičková farmárska RPG-čka Stardew Valley, ktorá si po svojom uvedení v roku 2016 vyslúžila nejedno prestížne ocenenie. Zábavný titul na štýl Harvest Moon ponúkne všetky dostupné možnosti a funkcie, s akými sme sa stretli na konzolách PS4, Xbox One alebo Nintendo Switch.

Navzdory svojmu vzhľadu je hra len dva roky stará, no práve toto retro grafické spracovanie jej dodáva „šmrnc“, ktorý ocenia hlavne pamätníci klasických arkád z minulého storočia. Mnoho fanúšikov nesúhlasilo s adaptáciou na konzoly momentálnej generácie, nakoľko je viac než jasné, že táto hra je v prvom rade určená pre handheld zariadenia. Požiadavky komunity sa tak nakoniec vyplnili a my si vyskúšame Stardew Valley už koncom tohoto mesiaca.

Hra síce nebude dostupná v plnej verzii, ako tomu bolo v prípade ostatných platforiem, no aj tak sa máme na čo tešiť. Nebude chýbať perfektná singleplayerová kampaň, v ktorej sa zoznámime so všetkými praktikami farmárčenia a takisto ani „night market“Hru pre viacerých hráčov si bohužiaľ neužijeme, no vzhľadom na jej prichádzajúcu adaptáciu pre konzolu Nintendo Switch je možné, že v dohľadnom čase sa objaví aj na iOS. Okrem niekoľkých zmien v užívateľskom rozhraní, ktoré bolo nutné prispôsobiť pre menšiu obrazovku, bude hra takmer identická s predchádzajúcimi verziami.

Ak si plánujete túto 8bitovú klasiku zaonbstarať aj vy, predobjednávku na App Store je možné zrealizovať už dnes. Táto vskutku zaujímavá hra prinesie celý rad herných zážitkov, ktoré si môžeme vychutnať v perfektnom prevedení so špičkovým ovládaním. O tieto funkcie sa postaralo britské štúdio The Secret Police, ktoré prispôsobilo celú škálu ovládacích prvkov špeciálne pre dotykovú obrazovku. Ak ste hru Stardew Valley už niekedy v minulosti hrali na PC, svoje doterajšie úspechy si môžete jednoducho preniesť z počítača do iPhonu prostredníctvom iTunes a naviazať tam, kde ste skončili. Nahoďte sa do pracovného odevu, vezmite náradie do rúk a hurá do práce!

  • Hra Stardew Valley pre iOS dorazí do App Store už 24. októbra/října

[appbox appstore id1406710800]

Stardew
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější