Zavřít reklamu

Apple u nových vlajkových lodí XS a XS Max oproti loňským modelům leccos vylepšil. Výrazného upgradu se díky nové anténě dočkalo i WiFI a LTE připojení, které je nyní alespoň dle měření výrazně rychlejší. Někteří vlastníci nových modelů si ale záhy začali stěžovat na slabší signál a nižší rychlost, přičemž se zjistilo že problém není na straně operátora, ale pravděpodobně v produktu samotném. Apple se však podle čerstvých informací těmito problémy již zabývá.

Podle jednoho vlastníka nového iPhonu XS Max oslovil Apple některé vlastníky nových iPhonů trpící tímto problémem, se kterými se je snaží vyřešit. Společnost je údajně požádala, zda by si do svého iPhonu nainstalovali aplikaci, která bude sledovat sílu mobilního připojení. Apple se tak bude snažit objevit a následně vyřešit vážné problémy, které LTE připojení sužují. Někteří zákazníci pak byli požádáni o to, aby poskytli své zařízení inženýrům Applu, kteří se budou snažit detekovat problém, který bude následně opraven.

Problém s připojením může mít mnoho příčin. Může se jednat jak o problém hardwaru, tak softwaru a popřípadě i kombinací obou. V nejnovější betě iOS 12.1 došlo sice k aktualizaci firmwaru LTE modemu, zatím ale není jasné, zda bude problém tímhle vyřešen. Je ale pravdou, že na světových fórech hlásí někteří uživatelé po aktualizaci na betu 12.1 určité zlepšení. Jeden uživatel potvrdil dokonce dvojnásobné zvýšení rychlosti, jiní naopak uvedli, že aktualizace žádný problém neřeší. Dobrou zprávou je, že se Apple problémem zabývá a nezbývá než věřit, že jej také brzy vyřeší.

xs-max-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější