Zavřít reklamu

Včera jsme vám přinesli srovnání předních fotoaparátů nejnovějšího iPhonu XS a modelu z roku 2015, iPhonu 6s. U letošní vlajkové lodi jsme chválili kvalitu nasvícení a nízký šum, avšak obličej slečny, která byla předmětem tohoto testu, je viditelně vyhlazený a působí, jako kdyby vždy před vyfocením nanesla na pleť make up.  Zhruba od stejné doby se na internetu začalo objevovat čím dál více konspiračních teorií majitelů nejnovějšího XS, kteří tvrdí, že selfie fotoaparát obsahuje jakýsi „beauty filter“,  jak podivné chování fotoaparátu označují.

„Beauty filter“ je podle nich nejspíše aktivován vždy v případě focení přední kamerou a má dopomoci k co nejlepší výsledné fotografii. Efekt je však až příliš vysoký a lidé na fotkách vypadají spíše nepřirozeně. Zvláště u mužů působí výsledek velmi zvláštně. „Beauty filter“ totiž vyhlazuje pleť a osoba poté vypadá, jako kdyby měla make up. Na konkrétní příklady se můžete podívat v galerii a sami tak posoudit, zda jsou fotografie z letošího iPhonu hezčí, než ty ze starších modelů. Podle nás v drtivé většině případů ne.

Nepřirozenému výsledku napomáhá také více narůžovělá pleť u každé vyfocené osoby. Apple se zkrátka zřejmě snažil vylepšit tolik oblíbená selfíčka, že to se svou snahou přehnal. Jiná vylepšení fotoaparátu si ale většina lidí chválí – méně šumu či lepší rozmazání pozadí, které navíc lze následně upravit, jsou opravdu znatelným upgradem od loňského iPhonu X. Bude zajímavé sledovat, zda se k celé kauze Apple vyjádří. Jelikož se ale nejspíše jedná jen o softwarový prvek, což ostatně naznačují všechny testy, neměl by jej být problém skrze softwarovou aktualizaci odstranit.

beauty mode xs fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější