Zavřít reklamu

Celosvetové šialenstvo točiace sa okolo hry Fortnite z dielne štúdia Epic Games ešte stále pokračuje. Dnes tu však pre vás nemáme klasickú novinku z prostredia Battle Royale titulu, ale porovnanie vlajkových lodí Applu a Samsungu. Výkon týchto nových mobilných zariadení otestovala práve známa hra, s ktorou sa momentálne stretávame na každom kroku. Testy, ktoré vykonávali viaceré zoskupenia na základe porovnávania minuloročného iPhonu X s novučkým Samsungom Galaxy Note 9 sa stávajú starou pesničkou, nakoľko novým jablčným nástupcom je iPhone XS Max. Ako sa darilo telefónom v tomto testovaní?

Spomínaný test v pdoobe porovnávania Note 9 a iPhonu X sa zdal byť pre mnohých fanúšikov irelevantný, pretože nemožno porovnávať zariadenia, ktoré boli vydané s ročným rozdielom. Novučký iPhone XS Max však prichádza v plnej sile, vyzbrojený inteligentným čipom A12 Bionic. Poďme sa pozrieť, aké výsledky dosiahol v testovaní jablčný reprezentant.

iPhone XS Max

Ešte pred samotným zapnutím hry Fortnite bol iPhone plne nabitý a level jasu bol zvýšený na maximum 100%. Pri tejto skutočnosti bola samozrejme vypnutá funkcia automatického nastavenia jasu, taktiež zapnutý mód „nerušiť“ a vypnutý bluetooth. Žiadna iná aplikácia na pozadí spustená nebola, takže Fortnite bol jediným prvkom, ktorý vplýval na výkon a schopnosti telefónu. Ako prvá vám môže do očí udrieť samotná veľkosť telefónu, ktorá je neporovnateľná takmer so žiadným telefónom z portfólia Applu.

Prvý zoskok z ikonického autobusu prebieha prekvapivo hladko, čo sa nedá povedať aj o iných jablčných telefónoch, no tento zážitok je na veľkej obrazovke jednoducho úžasný. Testery nepostrehli žiadne prvky frame-dropov, ako v prípade iPhonu X a predošlého testovania Galaxy Note 9. Ďalšou vítanou skutočnosťou je čistota a intenzita reproduktorov. Kroky a streľbu ostatných hráčov môžete počuť aj bez toho, aby ste si nasadili slúchadlá.

Hra Fortnite na iPhone XS Max vyzerá fantasticky, k čomu veľkou mierou prispieva hlavne gigantická obrazovka. 

Priebeh hry vyzerá prekvapivo dobre, telefón reaguje viac než pohotovo a celkový dojem z titulu Fortnite na iPhone XS Max vytvára komplexný herný zážitok aj napriek faktu, že sa jedná len o mobilnú platformu. Veľká obrazovka ponúka väčšiu voľnosť pohybu a jednoduchšie ovládanie, takže sa vám nestane, že v zápale hry náhodou postláčate viacero virtuálnych tlačidiel naraz. Ďalším pozitívnym prvkom je veľkosť výrezu „notch“, ktorý sa v porovnaní s veľkosťou obrazovky zdá opticky menší a nepletie sa do cesty vašim prstom.

Po 45 minútach súvislého hrania ostala batéria iPhonu XS Max na 87 %, čo je veľmi obdivuhodné vzhľadom na to, že jas bežal stále na maxime. Testery nepostrehli žiadne frame-dropy ani závažnejšie lagy, preto je možné vyhlásiť, že sa jedná o jedno z najlepších zariadení, na ktorých si tento počin môžete užívať plnými dúškami.

Samsung Galaxy Note 9

Príprava Galaxy Note 9 na herný súboj je rovnaká, ako v prípade iPhonu. Jas je nastavený na maximum, žiadne iné appky nie sú spustené na pozadí a bluetooth je vypnutý. Čo je zvláštne, je veľkosť telefónu. Notch sa nachádza v hornom rámčeku, čím sa eliminuje vizuálne pretínanie displeja, no aj napriek tomu sa Note 9 javí ako oveľa menší telefón. Rozdiel v uhlopriečke je pritom úplne zanedbateľný.

Čo sa týka reprákov, v tomto prípade je zvuk o niečo viac plochý a nevýrazný. V prípade iPhonu XS Max máte z ozvučenia fantastický pocit, nakoľko je zvuk hlasný, čistý a perfektne vybalancovaný. V tejto sekcii sa Note 9 jednoducho nechytá. Hneď po prvom zoskoku si môžeme všimnút početné frame-dropy a zvláštne modré zafarbenie. To v prípade iPhonu ošetruje technológia True-Tone, vďaka ktorej je vizuál hry špičkovo vyvážený. Počas hrania sa stretávame s ešte početnejšími frame-dropmi. Pripojenie na Wi-Fi je úplne rovnaké ako v predošlom testovaní, preto je možné skonštatovať, že to internet určite nezapríčiňuje. Jediným vysvetlením je nepostačujúci výkon v porovnaní s čipom A12 Bionic.

Vizuál hry na Galaxy Note 9 je o niečo horší, no nedá sa povedať, že sa jedná vyslovene o zlý herný zážitok. 

Celkový dojem z hry je dobrý, no v tomto prípade o niečo horší ako v prípade predchádzajúceho testovania. Vizuálne aj zvukovo Note 9 zaostáva. Batéria ostáva po 45 minútovej hre nabitá na 83%, čo je o niečo menej ako u iPhonu XS Max, no stále veľmi priaznivé.

Výsledok

Jedným z najdôležitejších prvkov, ktorý hrá v prospech nového iPhonu je veľkosť a kvalita obrazovky. Hra je na jablčnom zariadení svetlejšia, výraznejšia a plynulejšia. Saturácia farieb je však vyššia v prípade Samsungu Galaxy Note 9, čo však hrá rolu iba podľa vašich preferencií. True Tone výrazne dopomáha k celkovému vykresleniu herného priebehu, takže sa vám farby zdajú omnoho prirodzenejšie a jasnejšie. Note 9 má naopak výrazne modrasté spracovanie, čo si môžete všimnúť aj na vyššie uvedenom obrázku.

Výkonnostne mal iPhone počas celej doby hrania navrch. Rozdiel v spracovaní a priebehu hry vám udrie do očí hneď na prvý pohľad, nakoľko v prípade iPhonu XS Max sa nepriaznivým lagov, frame-dropov a sekaných prvkov absolútne nedočkáte. Ďalšou dôležitou doménou je kvalita reproduktorov, na ktorých si Apple dal naozaj záležať.

Porovnanie herného vizuálu nájdete v nasledujúcej galérii: 

Predpovede sa tak napokon predsa len potvrdili a možme tak prehlásiť, že iPhone XS Max nie je iba výborným telefónom, ale aj ultimátnym herným prostriedkom. Super Retina displej si odviedol svoju prácu dokonale aj s podporou ostatných menovaných prvkov. Vlajková loď spoločnosti Apple ponúka úžasný zážitok z hry, ktorý si teraz užijete na väčšej obrazovke (ak nepočítame iPady) ako kedykoľvek predtým.

Fortnite

Dnes nejčtenější

.