Zavřít reklamu

Ačkoliv valná většina jablečných uživatelů nový iOS 12 opěvuje a nešetří na něj slovy chvály, pár nedokonalostí v něm přeci jen nalézt můžeme. Jednou z nich jsou například zvláštní velikosti některých aplikací v App Storu, které jsou podle popisu výrazně větší, než jak po stažení v telefonu skutečně jsou.

Chyba, na kterou jako první upozornil vývojář Guilherme Rambo, se týká mimo jiné i aplikace Facebook. Pokud si jí vyhledáte v App Storu, zjistíte, že podle svého popisku zabírá 519 MB. Pokud však aplikaci do zařízení stáhnete, z vašeho úložiště si ukrojí zhruba o 200 MB méně (záleží na typu zařízení). To je sice svým způsobem dobrá zpráva, mnohé uživatele ale může velká velikost aplikace od stažení odradit, což pro dobré fungování App Storu rozhodně dobré není. 

Příčinou je pravděpodobně chyba, která způsobuje, že se v popisku aplikace nezobrazuje velikost pro zařízení, ze kterého si aplikaci prohlížíte, ale jakýsi univerzální balíček, který v sobě obsahuje veškeré kódy a další nezbytné věci pro všechna podporovaná zařízení, což s sebou nese i vyšší velikost. Ten si ale reálně do zařízení samozřejmě nestáhnete. 

Vývojář chybu již Applu nahlásil, ten se k ní však zatím nevyjádřil. Dá se ale očekávat, že se chybu pokusí brzy opravit v další softwarové aktualizaci. Jelikož však není příliš závažná, speciální update zaměřený jen a pouze na její opravu nejspíš nedorazí. 

app store
Zdroj: Unsplash
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější