Zavřít reklamu

iPhone XS nepřináší oproti loňskému X velkou revoluci, spíše vylepšuje mnoho menších funkcí a přidává některé nové. Jednou z nich je i možnost manuálně si upravit hloubku rozostření pozadí při fotografování v portrétním režimu. U této novinky bychom se navíc měli dočkat v budoucnu dalšího vylepšení.

Momentálně je možné hloubku rozostření pozadí upravit manuálně po vyfocení fotografie. Pomocí posuvníku jednoduše určíte, jak hodně má být pozadí rozostřené, což je u iPhonu XS a XS Max novinka oproti loňským modelům. V první betaverzi iOS 12.1 je funkce ještě vylepšena a vy můžete rozostření upravovat přímo během focení. Opět se při vybrání portrétního režimu zobrazí posuvník a vy tak v reálném čase nastavíte ideální hloubku rozostření.

Apple dokonce několika zahraničním portálůn během rozhovoru potvrdil, že funkce manuálního rozostření pozadí skutečně dorazí přímo do aplikace fotoaparátu, takže se nemusíme bát, že by nyní pouze novinku v betaverzi iOS testovali, ale poté ji odstranili. Bohužel zatím však není jisté, že bude funkce dostupná pro všechny právě už s příchodem iOS 12.1, nebo až později.

Tato funkce a kvalita fotoaparátu celkově jsou jedny z nejlépe hodnocených bodů všech dosavadních recenzí nového iPhonu XS a XS Max. Sám Apple na Keynote věnoval fotografiím velkou porci času a je si tak dobře vědom, že pro mnoho lidí je v dnešní době telefon tím hlavním přístrojem pro fotografování. Málokdo z běžných uživatelů sebou na výlet či dovolenou chce brát ještě další zařízené, které navíc zabírá hodně místa. A není se čemu divit, vzhledem ke kvalitě výsledných fotografií, kterých jsou dnešní telefony schopny.

xs fotak fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější