Zavřít reklamu

Od štúdia Telltale Games sme sa dočkali širokého portfólia pútavých titulov, ktoré vyčarili úsmev nejednému fanúšikovi príbehových adventúr. Fantastické počiny ako The Wolf Among Us, The Walking Dead, Batman: The Enemy Within alebo Game of Thrones sa tešili okrem popredných herných platforiem veľkej popularite aj v kruhoch zariadení s iOS. Určite vás preto zarazí správa, ktorú len nedávno oznámilo samotné štúdio. S novými titulmi z dielne Telltale Games sa budeme musieť rozlúčiť, nakoľko ukončuje svoju činnosť a končí s tvorbou svojich hier.

Táto správa zasiahla celý videohernaý svet ako blesk z jasného neba. Štúdio, ktoré má za sebou niekoľko desiatok vynikajúcich hier, bolo nútené prepustiť vyše 300 zamestnancov a následne vyhlásiť ukončenie vývoja. Môžu za to finančné ťažkosti, ktoré mali byť spôsobené zlou marketingovou stratégiou a veľmi nízkymi finančnými ziskami. Generálny riaditeľ Pete Hawley vysvetlil, že toto rozhodnutie je konečné a vzhľadom na kopiace sa negatívne prvky dokonca nevyhnutné. Množstvo nezainteresovaných fanúšikov sa môže táto skutočnosť zdať viac než ohromujúca, nakoľko Telltale Games v poslednej dobe chŕlilo jeden zaujímavý počin za druhým. A to je práve jeden z problémov. Podľa niektorých zamestnancov bol problémom práve tlak na vývojárov z vyšších miest, ktorí boli nútení vydávať veľké množstvo hier vo veľmi krátkom čase. Prispeli k tomu aj ťažkosti s vytváraním vlastného herného enginu a nízke predaje.

Ikonické pecky od štúdia Telltale Games si môžete vychutnať na zariadeniach s iOS. 

Napriek tomu, že vývojári robili čo mohli, posledné vydané tituly sa neodzrkadlili na predajných číslach. V štúdiu ostalo už iba 25 členov, ktorí by sa mali postarať o posledné doplnky plánovaných titulov. Podľa všetkého by sa malo jednať o hru Minecraft, ktorá je pripravovaná pre streamovaciu službu Netflix. Posledným veľkým titulom, ktorý mal byť zavŕšený poslednou sériou je práve legendárny The Walking Dead. Je však stále otázne, či sa dočkáme finálnych epizód, alebo bude štúdio nútene dať od hry ruky preč. Väčšina prepustených členov Telltale Games sa už angažovala v iných vývojárskych zoskupeniach alebo sa rozhodujú nad novými ponukami. Absencia nových hier od tohoto talentovaného celku nám zaručene na radosti nepridala, no môžme dúfať, že sa ešte niekedy dočkáme podobne vypracovaných herných zážitkov, ako pri vyššie spomínaných herných sériách.

Telltale

Dnes nejčtenější

.