Zavřít reklamu

Apple vydal dlouho očekávaný systém iOS 12 pro iPhony a iPady teprve toto pondělí 17. září a už nyní se těší velké oblibě. Podle analytické společnosti Mixpanel však není nástup iOS 12 tak rychlý, jako v případě systémů s číslovkou 10 a 11.

iOS 12 překonalo 10% hranici jablečných zařízení, na kterých je nainstalováno, během 48 hodin od jeho vydání. V porovnání s minulými lety je nástup nového operačního systému pomalejší. iOS 11 dosáhlo na 10 % už po 24 hodinách od vydání. iOS 10 bylo za první den nainstalováno dokonce na 14.5 % jablečných produktů. Nicméně i letos se jedná o úctyhodný počin, především při porovnání s Androidem. Ten se s těmito čísly vůbec nemůže rovnat.

Jedním z možných důvodu, proč letos zatím aktualizovalo svůj iPhone či iPad menší množství lidí, může být jejich obezřetnost po problémech právě s loňským iOS 11. Nicméně právě stabilita, vyvarování se chyb a rychlost systému byly hlavními prvky, na které se Apple u iOS 12 zaměřil. A také se mu podařilo vydat celkem bezchybný operační systém, který je znatelně rychlejší. Uživatelé hlásí pouze několik málo bugů a ty jistě nebude problém odstranit.

iOS 12 během prvního a druhého dne od vydání:

Rychlost iOS 12 je znát především na starších zařízeních. Například na iPhonu 6 Plus se aplikace spustí až o 40 % rychleji a kamera ze zamknuté obrazovky naběhne dokonce o 70 % rychleji než na iOS 11. Celý chod systému působí svižnějším dojmem, ať už mluvíme o animacích při otevírání Ovládacího centra či projíždění mezi aplikacemi.

Pokud jste si iOS 12 ještě nenainstalovali, můžeme jej vřele doporučit. Tento systém je k dipozici každému, kdo má jakýkoliv iPhone od modelu 5s a iPad mini 2 či novější. Počet zařízení, na která Apple iOS 12 vydal, je opravdu velký a především u nejstarších podporovaných iPhonů a iPadů ucítíte rozdíl nejvíce.

iOS12-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.