Zavřít reklamu

Apple na nedávné Keynote sice nepředstavil další generaci svého chytrého reproduktoru HomePod, před pár dny mu ale alespoň skrze update přidal několika zajímavých věcí. HomePod nově dostal podporu Zkratek pro Siri, vyhledávání písniček podle textu, nastavení více časovačů najednou a především možnost přijímat i provádět hovory. I vzhledem k těmto vylepšením se nabízí otázka, jak je HomePod u zákazníků oblíbený.

Analytická společnost CIRP se přesně na toto téma zaměřila a HomePod porovnala s reproduktory konkurence. HomePod má podle nich v tuto chvíli podíl na trhu pouze 6 %. Poměrně zarážející ale je, že pouze 2 % zákazníků Applu HomePod vlastní. Většina uživatelů dává přednost menším a levnějším variantám od Googlu a Amazonu.

Googlu i Amazonu se nejen daří prodávat více chytrých reproduktorů než Applu, ale i přesvědčit své zákazníky, aby si koupili více než jeden reproduktor. Přes 30 % majitelů chytrých reproduktoru (vyjma HomePodu) má doma dva nebo více těchto zařízení. Zajímavé je, že ani dalšímu domácímu produktu od jablečné společnosti se tolik nedaří. Apple TV je totiž u uživatelů, kteří používají produkty Applu, až na třetím místě za Amazon Fire TV a Roku.

Uvidíme, zda Apple bude nějakým způsobem tuto situaci reflektovat a dočkáme se například levnější varianty HomePodu. Na druhou stranu by pro prodejní čísla určitě stačilo, aby se tento produkt začal prodávat ve více zemích.

Apple HomePod recenze FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější