Zavřít reklamu

Oficiálního vydání operačního systému iOS 12 jsme se dočkali teprve před pár dny, ale už nyní Apple vydal první betaverzi iOS 12.1 pro registrované vývojáře. Kromě opravy nejrůznějších chyb nalezli v kódech bety vývojáři i další velmi zajímavou věc.

Tou by mohla být možnost ukládat a synchronizovat si Memoji skrze iCloud. Naznačuje to proces „avatarsd“ bežící na pozadí systému. Jedná se o druh procesu, která je obvykle nutný ke koordinaci přístupu do systému, výměně informaci mezi různými aplikacemi a k různým akcím, jako je například synchronizace. A právě „avatarsd“ je novým procesem, který by se mohl starat o uložení vašich Memoji do cloudu.

Memoji na iPhonech vypadají daleko lépe, než AR Emoji u Samsungu: 

V současné době se totiž vámi vytvořené Memoji neobjeví na žádném z vašich dalších zařízení. To by zatím nebyl takový problém, jelikož Memoji podporují pouze iPhony s Face ID a ten má většina uživatelů pouze jeden. Avšak příchod nových iPadu Pro s Face ID je podle nejnovějších zpráv velmi blízko a právě zde by cloudová synchronizace Memoji dávala smysl.

Applu unikly informace o chystaném iPadu také v kódu betaverze iOS 12.1, ve kterém je pojmenován jako „iPad2018Fall“. Od jeho představení nás tak možná dělí pouze pár týdnů.

memoji fb

Související články

Dnes nejčtenější

.