Zavřít reklamu

Nové iPhony XS, XS Max a XR stejně jako hodinky Apple Watch Series 4 se ještě nezačaly prodávat a už se objevují první odhady toho, jak úspěšné budou. Postaral se o ně analytik Ming-Chi Kuo, který se na jablečné produkty specializuje a často jsem jeho odhady velmi přesné.

Apple Watch budou dle něho ještě oblíbenější, než se původně předpokládalo. Mohou za to inovativní funkce, jako je elektrokardiogram, které nikdo nečekal. V roce 2018 by se podle něho mohlo prodat až 18 milionů Series 4. Toto číslo by bylo ještě mnohem vyšší, pokud by Apple zajistil funkčnost EKG ve více zemích. Momentálně totiž bude fungovat pouze ve Spojených státech, a to díky nutnosti získat povolení od příslušného úřadu každé země. Můžeme v tuto chvíli pouze doufat, že se této skvělé funkce dočkáme brzy i u nás.

iPhone XS a XS Max dorazí k prvním zákazníkům už za pár dní.

Nových modelů iPhonů by se dle Kua mělo do konce roku 2018 prodat 75-80 milionů kusů. Především XS Max by měl být velkým hitem v Číně a to díky zlaté variantě, velké obrazovce a podpoře dual-SIM. Tento model by měl tvořit zhruba 30 % prodejů nových modelů. Podle analytika se bude dařit i iPhonu XR. Dokonce by měl uzmout největší část prodejů, a to v rozmezí 55 – 60 %. Malý zájem se očekává u modelu XS, i vzhledem k tomu, jaká je jeho aktuální dostupnost na Apple.com. Tento nejmenší z letošních iPhonů zřejmě nezaujal takové množství lidí, protože ti buď mají doma X a není tak pro ně nutné přecházet na XS, případně raději sáhnou po větší variantě XS Max.

Prodeje iPhonů i Apple Watch budou zahájeny na některých trzích už tento pátek 21. Z České republiky jsou nejbližší Apple Story v Drážďanech či Vídni. Plánujete výlet do některého z nich?

Apple-iPhone-Xs-line-up-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější