Zavřít reklamu

Dnešné predstavovanie nových produktov z portfólia Apple sa nieslo v takpovediac dopredu známom scenéri, nakoľko takmer všetky z uvedených predpovedí sa reálne vyplnili. Dočkali sme sa nových iPhonov, novej série hodiniek Apple Watch a niekoľkých údajov ohľadom úspešnosti a vyladenia jednotlivých systémov. Množstvo fanúšikov však ostalo zarazených pri skutočnosti, že Tim Cook ani nikto z jeho vernej družiny ani len nespomenuli nové informácie ohľadom bezdotykovej nabíjačky Airpower a slúchadiel Arpods. Táto dvojica síce nepatrí medzi hnacie motory cupertínskeho giganta, no určite sa jedná o dlho očakávané produkty, ktoré  majú obrovský potenciál. Aká budúcnosť teda čaká tieto dva počiny z dielne jablčnej firmy?

Azda každý fanúšik Applu si ku koncu tohtoročného Keynotu želal vykresať malú iskričku nádeje na minimum detailov ohľadom revolučných slúchadiel a pripravovanej, no dlho odkladanej bezdotykovej nabíjačky. Napriek tomu, sme sa nedočkali ani jediného slova. Je až neuveriteľné ako sa Apple zahráva s plánmi uvádzania svojich produktov na trh, čoho dôkazom sú aj nové kúzelnícke triky v jeho onlinovom obchode. Niekoľko iPhonov pribudlo, niektorý sa zas prestane predávať a podobne tomu je aj s ostatnými produktami. V dnešnom článku, ktorý sme si pre vás pripravili ešte pred samotnou konferenciou, sme novému puzdru pre Airpods a novej nabíjačke Airpower priradili nálepku „Divoká karta“, nakoľko ich príchod bol veľmi diskutabilný. Od predstavenia nabíjačky Airpower sa Apple dočkal veľmi rozdielnych reakcií. Samotný produkt zožal veľké ovácie, nakoľko nabíjanie telefónu jeho jednoduchým položením na platformu spolu s inými zariadeniami (Airpods, Apple Watch) je vítanou skutočnosťou každého majiteľa iPhonu. Úsmev sa však zmenil na plač a potenciálna senzácia sa zmenila na neustále sa odkladajúci projekt.

Vytúženej nabíjačky Airpower sa zrejme tak skoro nedočkáme.

Rovnako to dopadlo aj s novým obalom pre slúchadlá Airpods. Ani chýru, ani slychu. Dúfajme teda, že sa jedná o určitý marketingový ťah a nie o úplné zavrhnutie nápaditého projektu. Podobnou témou je samozrejme aj Apple Pay, ktorá je českými a slovenskými fanúšikmi azda najvymodlenejšou možnosťou v rámci celého Apple ekosystému. Vyzerá to však tak, že príchod spomínaných produktov/služieb zatiaľ ostáva veľkým otáznikom.

Airpower

Související články

Dnes nejčtenější

.