Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi betatestery nového operačního systému iOS 12 pro iPhony a iPady, po dnešním ránu jste si nejspíše mohli všimnout jedné nepříjemnosti. Pokaždé, když vaše zařízení odemknete, tak se na displeji obrazovky objeví otravné dialogové okno, které vám hlásí, že je dostupná nová betaverze iOS 12.

„Je k dispozici nová aktualizace iOS. Aktualizujte z iOS xx beta,“ hlásí můj iPhone:

Tato dialogová obrazovka se objevuje po každém odemčení zařízení a zároveň se čas od času objeví i při používání telefonu. Pokud vás stejně, jako mě, tato hláška štve, tak se podívejte níže, kde naleznete řešení tohoto problému.

Jak tento problém vyřešit?

Řešení je vcelku jednoduché, avšak rozhodně se nejedná o řešení, které byste mohli používat delší dobu. Zobrazování tohoto okna vypnete tak, že nastavíte datum vašeho iPhonu či iPadu o den dozadu. Postup je následující: přejdeme do nativní aplikace Nastavení a rozklikneme záložku Obecné. Zde sjedeme níže, kde rozklikneme kolonku Datum a čas. Většina zařízení má automaticky nastavený datum a čas, a proto pomocí switche deaktivujte funkci Nastavit automaticky. Po deaktivaci se objeví další kolonka, pomocí které můžeme nastavit datum. V tomto případě nechte čas tak, jak je, pouze nastavte datum na 30. 8. 2018. Jakmile nastavení provedete, tak se dialogové okno zobrazí ještě jednou, ale už naposledy.

Jak jsem psal výše, tak tohle řešení rozhodně není 100% řešením. Pokud používáte například kalendář, tak si dejte pozor, aby vás včerejší datum nezmátlo. Taktéž veškeré fotografie, které vyfotíte, se do alba zařadí pod včerejším datem. Všeobecně musíte myslet na to, že váš datum na iPhonu je včerejší, nikoliv dnešní. Doufejme, že Apple tuto nepříjemnost opraví co nejdříve, nejlépe v řádu hodin či vydáním další betaverze.

ios12_beta_bug_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.