Zavřít reklamu

“Bohužel vám již nemůžeme pomoci, tento produkt je již označen za zastaralý.” Tak přesně této věty se mnozí majitelé produktů od Applu bojí jako čert kříže. Ve zkratce totiž znamená, že od ukončení výroby jejich produktu uplynulo již alespoň pět let, což je lhůta, po které je již možné zrušit podporu produktu, což znamená jediné – autorizované servisy či přímo Apple vám již vašeho stařečka neopraví. To je ale mnohdy škoda, jelikož některé produkty i na “stará kolena” fungují bez větších problémů a svým majitelům by ještě pár let pro jejich fungování stačily. Naštěstí ale Apple spustil pilotní program, který má za cíl některé ze starých produktů udržet při životě díky podpoře z jeho strany ještě déle.

Pokud jste majiteli Macbooků Air v první poloviny roku 2012 jak v 11”, tak i 13” variantě, můžete začít jásat. Právě tento stroj by se měl totiž podle zdrojů portálu MacRumors objevit v pilotním programu, díky čemuž bude jeho oprava možná daleko déle, než se předpokládalo. Konkrétně u MacBooků Air v 11” a 13” variantě z roku 2012 si podporu ze strany Applu a autorizovaných servisů užijeme až do 31. srpna 2020 a to po celém světě. Pokud tedy tohoto stařečka doma máte a začíná vás u něj něco zlobit, můžete si být jisti, že s jeho opravou nebude problém až do konce srpna popříštího roku. 

MacBooky Air se tak zařadí vedle iMacy z roku 2011, které jsou již v pilotním programu od února letošního roku. Tyto stroje ale získaly rozšíření podpory pouze v USA a Turecku. Legendární notebooky jsou tak prvním produktem Applu, který se těší prodloužené podpory celosvětově. 

Přesný důvod prodlužování podpory v rámci pilotního programu Applu není zcela známý. Spekuluje se však o tom, že má Apple na skladě velké množství náhradních komponentů k těmto produktům, takže se jich chce tímto způsobem zbavit, čímž zároveň nabídne svým zákazníkům příjemný bonus. 

macbook-air-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.