Zavřít reklamu

To, po čem řada uživatelů volala, se s velkou pravděpodobností letos stane realitou. Poté, co se před pár dny objevily zprávy o chystané podpoře Apple Pencil pro letošní OLED modely iPhonů, před malou chvílí vyplula na povrch zpráva z dalšího zdroje, který příchod této novinky potvrzuje.

Je tomu jen pár dní, co se nechali výzkumníci z TrendForce slyšet, že se Apple pokusí svou prémiovou modelovou řadu iPhonů s OLED displeji co možná nejvíce zatraktivnit pro zákazníky a vnukne ji krom obří 512 GB paměti i podporu Apple Pencil, kterou se doposud nemůže pochlubit žádný jiný iPhone. I díky těmto novinkám by mělo po dražší variantě iPhonů sáhnout o poznání více lidí, než tomu bylo vloni. S podobným tvrzením pak dnes přispěchal i tchajwanský portál Economic Daily News, jehož zprávy se též dají označit za velmi věrohodné. Je to třeba právě tento portál, který jako první zveřejnil vloni v prosinci informace o tom, že Apple chystá levný iPad pro studenty. 

Podle výše zmíněného zdroje bude znamenat přidání podpory stylusu pro iPhone vcelku solidní boom, který zasáhne celý svět, stejně jako tomu bylo vloni s výřezem v displeji. Ostatní výrobci se totiž prý opět inspirují a začnou produkovat vlastní pera pro ovládání smartphonů, kterými bude možné rozšířit jejich funkce. 

V tuto chvíli není bohužel vůbec jasné, zda má Apple v plánu přidat “jen” podporu pera, či zda vyvinul nový stylus určený primárně pro iPhony, který by byl o něco menší než stávající verze pro iPady. Ta ale nedostala od roku 2015, kdy se poprvé světu ukázala, žádný upgrade, takže je možné, že se dočkáme upgradu i u ní. 

Pokud se zvěsti vyplní, což je s ohledem na dávné prořeknutí Tima Cooka naznačující právě chystanou podporu Apple Pencil velmi pravděpodobné, stanou se letošní iPhony historicky prvními iPhony podporujícími právě Apple Pencil. Trochu paradoxní je, že právě ovládání iPhonu příslušenstvím typu stylus, za který se dá Apple Pencil částečně označit, právě otec jablečné společnosti při představení prvního iPhonu v roce 2007 zavrhl s tím, že nikdo stylus k ovládání smartphonu přeci nechce. Na druhou stranu je ale nám všem jasné, že věci časem změnily a to, co zvládají stylusy nyní bychom si před deseti lety jen těžko dokázali představit. 

iPhone X Plus a Apple Pencil? Parádní kombinace!:

Kdy jindy, když ne letos

Celkově se dá letošek označit za ten nejpřívětivější rok k přidání podpory Apple Pencil. Do minulého roku totiž Apple vyráběl iPhony s displejem o maximální velikosti 5,5”, což není zrovna žádný obří prostor. Vloni pak Apple sice představil iPhone X s 5,8” displejem, u něj ale nasadil poměrně vysokou cenu a tak se dá říci, že na tomto modelu spíše otestoval to, zda jsou zákazníci vůbec ochotni tuto částku zaplatit, aby mohl v následujících letech jeho potenciál využít naplno. A právě letošek je na první výrazné vylepšení tím pravým ořechovým. Po boku 5,8” iPhonu X se totiž představí i 6,5” obr, na jehož velkém displeji se již dají dělat s Apple Pencil skutečně zajímavé věci, které tolik nebude limitovat prostor. 

Pokud jste tedy právě o iPhonu s podporou Apple Pencil, kterou rádi využíváte k práci na vašem iPadu, snili, můžete začít pomalu jásat. Letošek jí totiž s velkou pravděpodobností konečně přinese.

apple-pencil-iphone

Související články

Dnes nejčtenější

.