Zavřít reklamu

Pro majitele iPhonů 8 a iPhonů X je toto léto prvním, během kterého používají svá zařízení ve vysokých teplotách. Je jasné, že mnoho lidí bylo v teplých krajinách i přes zimu, ovšem v globále je právě letošní léto pro Evropany první zatěžkávací zkouškou jejich zařízení. Minulý týden jsem se vrátil ze Španělska, kde i okolo 22:30 kolují teploty značně přesahující 30 stupňů Celsia. Právě tam se stával můj iPhone 8 mnohem více než kde jinde zcela nepoužitelným a několikrát za den se jeho jas snížil na takové minimum, kdy na slunci skutečně nebylo vidět vůbec nic. Podobný problém, ale v menší míře jsem měl také před pár týdny v Itálii. Když jsme se navíc bavil s redaktory nebo kamarády, zjistil jsme, že se podobný problém týká téměř každého, s kým jsem o něm diskutoval.

Jeden kamarád chtěl vše řešit reklamací telefonu u svého prodejce, kde se však dozvěděl že s podobným problémem chodí větší množství lidí, ovšem Apple dané chování telefonu nepovažuje za chybu, ale za běžnou vlastnost zařízení. Problém totiž spočívá v tom, že Apple na svých stránkách stejně jako v provozních podmínkách zařízení uvádí, že je určeno pro provoz při teplotách mezi 0-35 stupni Celsia. Telefon, který však v létě vystavíte na přímé slunce se okamžitě ocitá v ještě o něco vyšší teplotě a nastává u něj problém s přehříváním, které sám přístroj řeší postupným snižováním jasu, které mnohdy končí až tím, že na displeji nemáte v podstatě možnost cokoli vidět.

IMG_2479

Jakmile dáte svůj telefon například před výdech klimatizace, za několik desítek vteřin vidíte, jak se jas opět zvedne na vámi nastavenou hodnotu a vše funguje, jak má. Bohužel se tento problém týká jako iPhone 8 a iPhone 8 Plus, tak i iPhone X. Netvrdím, že se týká každého jednoho uživatele a do jisté míry záleží nejen na tom jaký kus přístroje máte, ale také na tom, jaké aplikace používáte a v jakém prostředí. Je však jasné, že se jedná o nepříjemný problém, který se alespoň mě osobně u předchozích modelů nikdy neprojevoval. Jediné řešení je v létě co nejvíce telefon chladit, nevystavovat jej vysokým teplotám a nepoužívat ochranné obaly. I přes to však nastanou situace, kdy se bez vašeho ovlivnění jas zkrátka sníží a vy s tím nic neuděláte. Existuje sice pár rad, které udělat, aby se jas obnovil co nejdříve, ovšem je otázka, zda vám po jejich aplikaci je k něčemu dobré že máte iPhone a nikoli Nokii 3310, protože musíte vypnout v podstatě vše, co iPhone dělá iPhonem.

Abyste co nejdříve snížili teplotu telefonu, vypněte veškeré aplikace, vypněte GPS, Wi-Fi a Bluetooth. Dále pak sundejte z telefonu obal, případně ochrannou fólii a následně jej přestaňte používat na přímém slunci. Pomoci pak může také restart přístroje, ovšem jen po dobu, dokud opět nespustíte běžně používané aplikace a funkce a telefon se opět nezahřeje. Uvidíme, zda se Applu podaří problém vyřešit u nových telefonů, se kterými množství z nás prožije příští léto. Osobně věřím, že Apple chybu odstraní, protože telefon, který nemohu používat v momentě, kdy je venku teplo je mi upřímně řečeno na dvě věci.

IMG_2479

Související články

Dnes nejčtenější

.