Zavřít reklamu

Dnešním dnem vstoupily v platnost nové zásady pro App Store, které mají zatočit s různými hazardními hrami, které byly doposud v jablečném obchodě s aplikacemi dostupné. Jeden by si řekl, že je tento krok ze strany Applu vcelku pochopitelný a dál se v tom nejspíš nepitval. To by ovšem nesměl nastat problém, kdy kvůli těmto pravidlům z App Storu zmizely i některé aplikace, které neměly s hazardem absolutně nic společného. 

Jak už jsem psal v úvodním odstavci, hlavní myšlenkou zavedení nových zásad je vymýtit hazardní hry z App Storu. Prakticky ihned po zavedení novinky se však začali ozývat nešťastní vývojáři, kteří hlásili, že jejich aplikace z App Storu zmizely, ačkoliv neměly s hazardem co do činění. Zprvu se sice nevědělo, co přesně za blokací může stát, nyní to však vypadá na to, že Apple blokuje aplikace, které skrze sebe umožňují volný přístup k internetu. O celém problému je v tuto chvíli velmi málo informací, nicméně to vypadá, že volný přístup k internetu přes aplikace umožňoval obejít veškeré prvky rodičovské kontroly a tudíž byl potenciálním nebezpečím. 

V tuto chvíli není úplně jasné, jakým způsobem se bude celý problém řešit. V úvahu totiž připadá jak úprava aplikace ze strany vývojářů, tak drobná změna v nových zásadách Applu. Právě ten se ale k celé záležitosti zatím nevyjádřil, takže veškeré předpovědi zatím necháme stranou. O novinkách vás ale budeme samozřejmě informovat. 

ipad app store fb
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.