Zavřít reklamu

Jailbreak je popisován jako softwarová úprava softwaru zařízení, díky které do něho lze instalovat neoficiální aplikace. Pokud jste vlastnili jeden z prvních iPhonů, je velmi pravděpodobné, že jste na něm tento neoficiální software měli také nainstalovaný. S postupem času, když už většinu funkcí obsahuje oficiální iOS, od používání jailbreaku většina uživatelů ustoupila. Sice je dostupný i na nejnovější iOS 11, jeho uživatelská základna je však mizivá v porovnáním s počátky iPhonů.

Vzhledem k výše zmíněnému je velmi zajímavá informace, že je k dispozici jailbreak i pro Apple Watch. Vytvořil jej uživatel s přezdívkou Tihmstar a je určen především vývojářům. Tato verze je vytvořena přímo na míru watchOS 4.1 a Apple Watch Series 3. Jeho zřejmě největším lákadlem je možnost číst a  zapisovat do rootu.

Už i Apple Watch mají svůj jailbreak:

Důležité je zmínit, že se opravdu v tuto chvíli jedná o verzi určenou výhradně vývojářům. Ti mají díky ní možnost hlouběji zkoumat watchOS a zjišťovat, čeho je tento operační systém schopný. Neumožní vám tedy přístup k jiným funkcím hodinek či k placeným aplikacím zdarma. Nicméně do budoucna by se toho uživatelé dočkat mohli. Nejžádanější by zřejmě byla možnost upravit si uživatelské rozhraní či vytvářet vlastní ciferníky.

Jaký máte názor na jailbreak pro Apple Watch vy? Uvítali byste možnost upravit si je dle svého, nebo vám současné možnosti hodinek dostačují?

Apple Watch apps FB

Dnes nejčtenější

.